Wibroterapia – czy to skuteczna forma leczenia żylaków?

Przyczyny powstawania żylaków tak naprawdę do tej pory nie są do końca znane

Oczywiście, do czynników sprzyjających możemy zaliczyć pracę stojącą, noszenie zbyt ciasnych ubrań, otyłość lub wady postawy. Żylaki mogą również pojawić się przez ciążę, podczas której obciążenie na nogi znacząco się zwiększa, a żyły są mocno uciskane. Dlatego warto dbać o swoje nogi zanim pierwsze, widoczne objawy, czyli tzw. pajączki w ogóle wystąpią. Jeśli jednak się to stanie – nie ma tragedii. Jest wiele sposobów, by pozbyć się problemu już u źródła, a jednym z nich jest właśnie wibroterapia.
Medivon – Mata Masująca Podróżna CF-2102-PK

Leczenie wibracjami, czyli wibroterapia

Trochę dziwnie usłyszeć, że rozwiązaniem problemu żylaków mogą być wibracje. Jednak sama terapia nie jest niczym niezwykłym, a jedynie formą masażu wykorzystującego wibracje, które oddziaływują na organizm. Dobroczynny wpływ mają zwłaszcza na układ nerwowy i mięśnie. Udowodniono jednak, że poza tym wibracje o określonym natężeniu bardzo poprawiają krążenie krwi i zwiększają drożność żył oraz tętnic. Tym samym uznano je za idealny sposób na leczenie żylaków, lub też skuteczną formę profilaktyki. Skuteczność wibroterapii została uznana po badaniu przeprowadzonym w Nowym Jorku przez prof. Juliana Stewarta. Okazuje się, że wibracje pobudzają pompę mięśni szkieletowych. Ta natomiast odpowiada za prawidłowy transport krwi z kończyn dolnych do serca – wbrew sile grawitacji. To sprawia, że w dolnych partiach ciała nie zalega krew, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo powstania skrzepu w żyłach.

Dla kogo przeznaczona jest wibroterapia?

Wibroterapia jest szczególnie wskazana dla osób, które na co dzień nie angażują się w aktywność fizyczną – na przykład z powodu braku wolnego czasu lub przez wzgląd na problemy zdrowotne. Wraz z wiekiem następuje redukcja aktywności mięśni szkieletowych, a prawidłową pracę żył wspomagają właśnie aktywne mięśnie. Podczas spaceru mięśnie kończyn dolnych rytmicznie kurczą się, doprowadzając krew w górę organizmu. Z tego powodu, jeśli ktoś nie jest już w stanie sam aktywizować mięśni, to masaże wibracyjne są jak najbardziej wskazane. Wibroterapię można polecić też każdemu, kto najzwyczajniej obawia się, że prędzej czy później żylaki u niego wystąpią. Nie ma oczywiście pełnej gwarancji, że uda się im całkowicie zapobiec, jednak próba przeciwdziałania nie zaszkodzi. Zwłaszcza jeżeli w naszej najbliższej rodzinie występują przypadki problemów z krążeniem lub właśnie żylaków. Bowiem bardzo często przypadłość ma podłoże genetyczne, które warunkuje zwiększoną podatność na nią.
Medivon – Mata Masująca Wibracyjna Biała CF-2602

Maty wibracyjne Medivon

Dobrze mieć świadomość, że leczenie wibracjami możemy śmiało rozpocząć u siebie w domu, jeśli zakupimy odpowiednie urządzenie wyposażone w funkcję masażu wibracyjnego. Tutaj szczególnie pomocne będą maty wibracyjne marki Medivon – na przykład mata masująca wibracyjna CF-2602, która dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych. Wspomniana funkcja została zaprojektowana technologicznie z myślą o osobach, którym brakuje codziennej aktywności fizycznej – silne wibracje pobudzają bowiem mięśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *