W jakich sytuacjach mogą Ci się przydać maty masujące plecy?

Popularność mat masujących sprawia, że warto zastanowić się nad zakupem własnej. Jeżeli stoisz przed dylematem, co wybrać, rozważ produkt, który skupia się na stymulacji pleców. Wspomniana mata nadaje się do użytkowania w wielu sytuacjach oraz miejscach, dlatego uchodzi za uniwersalne wsparcie w domowej walce z bólem pleców, ale nie tylko. Jej dobroczynne działanie powoduje poprawę wyglądu, a także samopoczucia.

Praca w pozycji siedzącej

Zastanawiasz się, czy kupić masażer do pleców? Na forum czy grupach dyskusyjnych znajdziesz wiele opinii osób pracujących w pozycji siedzącej. Są to zarówno pracownicy biurowi, jak również kierowcy zawodowi spędzający wiele godzin w trasie. Jednogłośnie mówią oni, że medyczna mata masująca pozwoliła im pozbyć się obrzęków i zmęczenia. Ulga to efekt lepszego przepływu krwi, bo masaż matą masującą z kulkami reguluje pracę układu krwionośnego, nerwowego i hormonalnego.

Rehabilitacyjne mata masująca

Jak sama nazwa wskazuje rehabilitacyjne maty masująca mogą przydać się osobom, które są po zabiegach chirurgicznych, operacjach i kontuzjach. Oczywiście nie należy zastępować, a nawet włączać masażów bez konsultacji z lekarzem prowadzącym, jednak zazwyczaj daje on zielone światło. Warunkiem jest zakup dobrego masażera z certyfikatami, a takie są wyroby medyczne.

Maty masujące – przeciwwskazania

Choć jest wiele sytuacji, w których korzystanie z mat masujących jest wskazane i uzasadnione, to jednak są też pewne przeciwwskazania. Maty masującej nie powinny stosować osoby, które mają świeże rany pooperacyjne, cierpią z powodu złamań kości, urazów kręgosłupa, są w ciąży lub mają wszczepiony rozrusznik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *