Niewidoczne aparaty słuchowe – co wpływa na cenę?

Konieczność wspierania narządu słuchu aparatem słuchowym u wielu osób wywołuje uczucie dyskomfortu. Na szczęście nie zawsze musi tak być, a to z powodu dostępnych w sprzedaży niemal niewidocznych modeli dousznych. Mają one kompaktową konstrukcję, a także neutralny kolor. Wiele osób obawia się jednak, że za taką jakość trzeba zapłacić. Ile? Staramy się to wyjaśnić w poniższym wpisie.

Ceny niewidocznych aparatów słuchowych

W poszukiwaniu najnowocześniejszego aparatu słuchowego wiele osób kieruje się ceną. Niewidoczne aparaty słuchowe mogą kosztować nawet mniej niż 100 złotych. Zawsze jednak warto zweryfikować specyfikę czy wyposażenie takiego produktu. Jest on bowiem wyceniany na podstawie takich elementów, jak technologia wytwarzania sygnałów dźwiękowych, klasa, czy wreszcie stopień ubytku słuchu, z jakim musi poradzić sobie aparat słuchowy. Dlatego w bardziej zaawansowanych urządzeniach wycenianych na 1000 złotych i więcej znajdziesz takie udogodnienia jak funkcja bluetooth do odbierania telefonów oraz technologia redukcji szumów i wzmacniacz dźwięków mowy i muzyki.

Aparat słuchowy wewnątrzuszny – za co płacisz?

Komfort słyszenia jest oczywiście bezcenny, jednak każdy, kto kupuje aparat słuchowy chce, żeby ten był najmocniejszy i możliwie jak najbardziej dyskretny. Liczy się także zawartość zestawu – więcej zapłacisz za aparaty słuchowe z ładowarką. Cena jednak jest adekwatna to tego, co dostajesz i wygody, z jaką wiąże się szybkie i wygodne ładowanie np. w systemie Quick Charge. Nie bez znaczenia jest również design aparatu. Certyfikowany medyczny aparat słuchowy ma cenę wyższą także dlatego, że po założeniu jest niemal niewidoczny dla innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *