Tanie aparaty słuchowe – czy warto?

Ceny aparatów słuchowych są bardzo zróżnicowane. Kuszą Cię tańsze modele? Nic dziwnego, przecież nikt nie chce przepłacać. Z jednej strony chcesz płacić mniej, z drugiej zastanawiasz się, czy niższa cena nie oznacza gorszej jakości. Na szczęście nie ma takiego ryzyka, pod warunkiem, że kupujesz sprawdzony aparat słuchowy oznaczony jako wyrób medyczny.

Aparat słuchowy dla seniora – za darmo?

Chociaż w niektórych przychodniach i placówkach medycznych funkcjonują programy dofinansowania aparatów słuchowych, to jednak trudno zdobyć dobre jakościowo, pasujące do Ciebie urządzenie na NFZ. Ile kosztuje aparat słuchowy? Ceny są mocno zróżnicowane od 200 do nawet 10 tysięcy złotych. Jednak zawsze najważniejsze jest indywidualne dopasowanie takich parametrów jak:
  • rodzaj konstrukcji (douszny, zauszny),
  • opcja wzmacniania dźwięków,
  • funkcja redukcji szumów,
  • możliwość odbierania połączeń telefonicznych.

Opinie o tanich aparatach słuchowych

Na pewno informacji na temat tanich aparatów słuchowych dostarczą Ci opinie innych użytkowników. W większość chwalą sobie oni możliwość kupienia dobrego sprzętu za mniej niż 1000 złotych. To rzeczywiście opłacalnie i nie musi zbyt mocno nadwyrężać Twojego budżetu. Jak widzisz możesz spokojnie kupić w niskiej cenie nowoczesny aparat słuchowy pod warunkiem, że zamawiasz:
  • w dobrym sklepie ze sprzętem medycznym,
  • urządzenie indywidualnie skonfigurowane do Twoich potrzeb i rodzaju wady,
  • aparat posiadający certyfikat medyczny świadczący o wysokiej jakości wykonania zgodnie z obowiązującymi normami.
Jeżeli nie wiesz, jaki aparat kupić, to zawsze warto poradzić się swojego lekarza lub skorzystać ze zdalnego wsparcia doradców ze sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *