Czym są zauszne aparaty słuchowe?

Zauszne aparaty słuchowe to podstawowe modele urządzeń służących do wspierania szwankującego narządu słuchu. Są niezwykle popularne i chętnie wybierane szczególnie przez osoby starsze (zwłaszcza, że niekiedy jest możliwość ubiegania się o darmowe aparaty słuchowe dla seniorów. Ale nawet, jeśli nie, to i tak zakup nowego sprzętu jest relatywnie tani. Więcej trzeba zapłacić za niewidoczne aparaty słuchowe. Cena nierzadko przekracza kilka tysięcy złotych).

Budowa zausznego aparatu słuchowego

Zauszny aparat słuchowy jest zbudowany z cienkiego przewodu lub dźwiękowodu, baterii oraz przycisku sterowania. Taka konstrukcja jest nieco rozbudowana, stąd modele zauszne uchodzą za większe i mniej dyskretne niż aparatu wewnątrzusznego. Jednak postępująca technologia doprowadziła do powstania serii urządzeń o niskiej wadze i neutralnej kolorystyce. To połączenie sprawia, że sprawdzają się one w przypadku osób, które dbają nie tylko o zdrowie i swój komfort, ale też wygląd. Największe modele są zarezerwowane dla osób z trwałym niedosłuchem – wbudowana bateria oraz wzmacniacz gwarantują dłuższą pracę na wyższych obrotach.

Wyposażenie i funkcje aparatów zausznych

Najnowocześniejsze aparaty słuchowe wyróżniają się bogatym wyposażeniem oraz dostępem do praktycznych funkcji. Mają wygodny przycisk pozwalający na szybką i precyzyjną zmianę głośności. Opcja redukcji szumów pozwala na wyciszenie w głośnym miejscu i filtrowanie tylko interesujących użytkownika dźwięków np. rozmowy. Z opinii o aparatach słuchowych na forum wynika, że modele zauszne chętniej wybierają seniorzy, dla których urządzenia małe, umieszczane do uchu mogłyby być kłopotliwe w obsłudze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *