Przyczyny bólu pleców i jak się ich pozbyć

Ból pleców, kręgosłupa może mieć wiele przyczyn. Może być on spowodowany nadmiernym napięciem mięśni przykręgosłupowych, podrażnienie nerwów, uciski na korzenie nerwowe czy rozwój stanu zapalnego. Z kolei powodami dla tych dolegliwości mogą być urazy, zwyrodnienia kręgosłupa, wady postawy, różnica w długości nóg. Jednym z częstszych powodów jest także siedzący tryb życia.

Jak sobie radzić z bólem by działać nie tylko objawowo, a leczyć przyczynę złego stanu zdrowia? Oczywiście warto zacząć diagnostyki, wizyty u specjalisty. To kluczowe ponieważ podczas wizyty otrzymamy wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób powinniśmy radzić sobie z bólem. Należy zakładać, że zostaniemy skierowani na rehabilitację. Ćwiczenia fizyczne, a także zabiegi fizjoterapeutyczne będą konieczne by realnie wpłynąć na poprawę naszego zdrowia. Co jeszcze możemy zrobić? Warto jest zainwestować w masażer lub matę masującą. Zwłaszcza kiedy nasze dolegliwości wywołane są nadmiernym napięciem mięśni lub podrażnienie nerwów, mata masująca i masażer może przynieść znaczną poprawę zdrowia. W jaki sposób działa masażer medivon? Masażery wyposażone są zazwyczaj w kilka wymiennych końcówek masujących, tak aby jak najlepiej, indywidualnie dopasować końcówkę do powierzchni, która chcemy masować. Ponadto mamy zazwyczaj szansę wyboru spośród kilku programów intensywności. Daje nam to możliwość dostosowania rodzaju masażu do naszych potrzeb. Innym produktem, który również świetnie sprawdzi się w przypadku bólu kręgosłupa jest mata masująca medivon. Jej ogromną zaletą jest to, że możemy masować dużą powierzchnię pleców jednocześnie.

- 20%
- 23%
- 13%
- 25%

Nasze dolegliwości wywołane są podrażnieniem nerwów. Oczywiście maty można indywidualnie ustawiać, gdyż też wyposażone są w programy o różnej intensywności. Nie musimy się także obawiać o to, jak utrzymać taką matę w czystości, gdyż najczęściej wykonane są one z materiału, który w bardzo prosty sposób możemy czyścić. Co jeszcze jest ważne, kiedy decydujemy się na korzystanie z maty masującej czy masażera? Systematyczność. To kluczowy czynnik, który w ogromnej mierze wpływa na to, czy faktycznie odczujemy ulgę w dolegliwościach. Konsekwentne korzystanie z tych urządzeń przyniesie efekty. Są to bardzo bezpieczne metody w związku z tym, możemy korzystać z nich wiele razy w ciągu dnia, za każdym razem kiedy czujemy taką potrzebę. Warto poświęcić takiej sesji minimum 10 minut, to ważne ponieważ każde urządzenie musi mieć czas na to, by wpłynąć na mięśnie, masowany obszar. Efekty mogą pojawić się szybko, uzależnione jest to głównie oczywiście od przyczyny naszego złego samopoczucia. Obecnie na rynku jest wiele świetnych urządzeń masujących, które są nowoczesne, wygodne i przynoszą realną ulgę w bólu. Jeśli zmagamy się z problemem bólu, który zlokalizowany jest w jednym, konkretnym miejscu, może się okazać że lepiej dla nas sprawdzi się precyzyjny masażer. Natomiast kiedy doskwiera nam ból na całej długości kręgosłupa warto sięgnąć po matę, która będzie masować całą powierzchnię naszych pleców.

Masażery czy maty masujące są to sposoby bezpieczne, nieinwazyjne, które swobodnie możemy wykonywać w zaciszu własnego domu. Ważne jest by wybrać urządzenie, które spełni nasze potrzeby i będzie dopasowane do naszych oczekiwań. Oczywiście możemy z nich korzystać jako dodatek, uzupełnienie rehabilitacji czy ćwiczeń, jednak pewne jest to, że warto mieć te urządzenia w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *