Masaż mięśni po treningu

Masaż nie sprawdza się tylko wtedy, gdy walczymy z bólem wywołanym problemami zdrowotnymi. Zasadniczo powinien być on stałą częścią tego, w jaki sposób o siebie dbamy. Przykładem tego niech będą zakwasy. Zakwasy nie są objawem czy dolegliwością, która powinna nas martwić jednak odczuwamy pewien dyskomfort z nimi związany. Wtedy właśnie szukamy sposobów, aby zmniejszyć to nieprzyjemne odczucie. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest właśnie temu tematowi.

Zacznijmy w ogóle od tego czym są zakwasy, w jaki sposób powstają. Powszechnie korzystamy z nazwy zakwasy, aczkolwiek nazwa takiego stanu to Zespół Opóźnionego Bólu Mięśniowego. Występuje po bardzo solidnym wysiłku, obciążeniu naszych mięśni. Może pojawić się 24 godziny po treningu lub nawet 72 godziny po nim. Zazwyczaj towarzyszy nam przez maksymalnie 7 dni. Jak powstają zakwasy? Najprościej rzecz ujmując wywoływane są one poprzez mikro urazy strukturalnych włókien mięśniowych. Udowodniono, że na powstawanie zakwasu ogromny wpływ ma rodzaj wykonywanych ćwiczeń. Podstawą do ich wywołania jest rozciąganie się już napiętego mięśnia, by lepiej to zobrazować posłużę się przykładem zbiegania ze wzniesienia. Kiedy teorię na temat powstawania zakwasów mamy za sobą przejdźmy do tego, co może nam pomóc poradzić sobie z nimi. Jednym ze sprawdzonych sposób jest oczywiście ciepła kąpiel, która pomaga walczyć z dyskomfortem. Ciepła woda poprawia krążenie, możemy dodatkowo wykonywać masaż strumieniem wody. Oczywiście możemy także wykorzystać olejki rozgrzewające czy maści, które z pewnością przyniosą nam ulgę. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów, który możemy wykonać samodzielnie jest oczywiście masaż, który tak jak w przypadku ciepłej wody, poprawia krążenie krwi. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tym celu maty masującej lub masażera. Masażer medivon sprawdzi się w tym celu idealnie. Posiada on 4 nakładki masujące, dzięki czemu perfekcyjnie dostosujemy go do mięśni, na których mamy zakwasy.

- 20%
- 23%
- 13%
- 25%

Urządzenie to jest całkowicie bezpieczne, możemy stosować go wielokrotnie w ciągu dnia bez obaw. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę, że nawet masaż masażerem zakwasów będzie dość nieprzyjemny, ale na pewno skutecznie pomoże rozprawić się z dyskomfortem. Oczywiście możemy zastosować także maty masujące, które oddziałują na większą powierzchnię ciała, idealne sprawdzą się w przypadku zakwasów na plecach. Mata masująca medivon posiada aż 8 programów masujących. Dodatkowo mata wytwarza ciepło, które świetnie wpływa na walkę z zakwasami. Mata masująca swobodnie, za jednym razem jest w stanie masować całe plecy, barki i sięga połowy uda. To ogromna zaleta. Oczywiście zarówno masażer i mata mogą być wykorzystywane w znacznie szerszym spektrum, aniżeli tylko w przypadku zakwasów. Doskonale wpłyną na poprawę elastyczności skóry, poprawiają krążenie krwi co korzystanie wpływa na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie, relaksuje. Obecnie żyjemy w czasach, w których wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia po czym cierpi z powodu różnych dolegliwości. Właśnie wtedy na co dzień możemy wspomagać się czy to masażerem czy matą masującą usuwając napięcie z naszego ciała, rozluźniając mięśnie, przynosząc ulgę w bólu.

Kluczowe przy wyborze maty czy masażera jest oczywiście ich jakość. Miedivon i jego produkty mogą poszczycić się wyjątkową jakością. Ponadto są to urządzenia wszechstronne, bezpieczne, wykonane ze świetnych, sprawdzonych materiałów, a ponad to cieszą oko. Ważne jest byśmy konkretnie określili swoje potrzeby, oczekiwania względem takiego urządzenia. Mam nadzieję, że artykuł odpowiedział na pytania skąd się biorą zakwasy i jak sobie z nimi radzić. Masażery i maty masujące zdecydowanie Was będą wspierać z redukcji bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *