Sposoby radzenia sobie z bólem kręgosłupa

Obecnie problem bólu kręgosłupa jest bardzo powszechny. Wynika on na przykład z tego, że prowadzimy siedzący tryb życia. Co to znaczy? Pracujemy po 8, a często nawet więcej godzin dziennie przed komputerami. Po pracy relaksujemy się opadając na fotel, i oglądając przez cały wieczór telewizor. Nic dziwnego, że oprócz naszego samopoczucia cierpi również nasze zdrowie. Brak ruchu naprawdę niekorzystnie wpływa na nasze nastawienie do życia, nastrój. Najbardziej jednak bezruch doskwiera naszemu ciału. Jednak kiedy zaniedbania są naprawdę poważne raczej powinniśmy zacząć od wizyty u osoby, która pokieruje nas w jaki sposób włączyć bezpiecznie aktywność fizyczną do naszego planu dnia.

Tyle słowem wstępu, ponieważ kluczowe jest zdanie sobie sprawy z tego, że ruch jest najlepszym sprzymierzeńcem dla naszego zdrowia. Ból kręgosłupa może być wywołany wieloma czynnikami. Wcześniej wspomniany siedzący tryb życia lub różnego rodzaju schorzenia, zwyrodnienia i urazy. Z niektórymi z chorób nie będziemy w stanie poradzić sobie w zaciszu domowym. Wielu jednak z nas jest w stanie poradzić sobie z tym problemem poprzez różnego rodzaju nowoczesne urządzenia, które wspierają walkę z bólem kręgosłupa. Jednym ze sposobów jest korzystanie z różnego rodzaju masażerów czy mat masujących. Ich głównym zadaniem i jednocześnie ogromnym atutem jest wpływanie na spięte mięśnie. Mięśnie dzięki zastosowaniu tego typu urządzeń rozluźniają się.

Możliwe jest odprężenie mięśni nawet tych głębokich, w zależności oczywiście od rodzaju urządzenia jaki wybierzemy. Wiele nowoczesnych masażerów takich jak ten od medivon czy mat takich jak ta medivon ma możliwość wytwarzania ciepła. Ciepło wspaniale wpływa na stawy, mięśnie, czy nerwy. Jeśli więc zastanawiacie się nad jakimś urządzeniem, zwróćcie także i na to uwagę. Oczywiste jest to, że systematyczność i konsekwencja ma tutaj ogromne znaczenie. Żadne urządzenie nam nie pomoże, jeżeli zastosujemy je jednorazowo po czym upchniemy w kąt. Mat masujących czy masażerów możemy używać nawet kilka razy dziennie, wtedy kiedy czujemy nasilony ból, rano, po pracy i przed snem. Tylko i wyłącznie wtedy może przynieść to ulgę w bólu na dłuższą metę. Oczywiście jeżeli stosując się do tych wskazówek, ból nadal będzie obecny konieczne będzie spotkanie ze specjalistą, być może problem bólu kręgosłupa jest na tyle poważny, że samodzielnie sobie z nim nie poradzimy. Druga opcja to taka, że faktycznie urządzenia masujące nam pomogą i wtedy od razu powinniśmy na stałe włączyć na przykład pływanie. Profilaktyka jest szalenie ważna.

Oczywiście sposobów na poradzenie sobie z bólem kręgosłupa jest z pewnością więcej. Jednak co do skuteczności mat i masażerów nie ma wątpliwości, jednak tylko wtedy gdy ich jakość jest wysoka, i gdy stosowane są regularnie. Szukajcie urządzeń, które wytwarzają ciepło, mają kilka opcji, poziomów intensywności. W zależności od Waszych preferencji wybierzcie urządzenie, które będzie Wam odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *