Poduszka podróżna – doskonały relaks

Przed Tobą długa podróż samochodem, pociągiem, autokarem bądź samolotem? W takiej sytuacji warto zadbać o swój komfort oraz przede wszystkim zdrowie. Niestety niewiele środków komunikacji, zapewnia nam fotele, które są odpowiednio wyprofilowane. Kilka godzin spędzonych w jednej pozycji, bardzo szybko może przysporzyć nam bólu karku, pleców, szyi a także kręgosłupa. W takich sytuacjach warto o siebie zadbać i wyposażyć w poduszkę podróżną. Jakie są jej zalety i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

 

Funkcje poduszek podróżnych

Kilkugodzinna podróż potrafi być męcząca oraz obciążająca nasz organizm. Nie wyposażając się w odpowiednią poduszkę podróżną, możemy sprawić, że nasz odcinek lędźwiowy, kręgosłup oraz szyja, zostaną mocno obciążone. Dodatkowo sen podczas jazdy bez tego typu produktu, na pewno nie będzie wygodny. Na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju poduszek podróżnych, które potrafią różnić się od siebie kształtem, wielkością, materiałem, zastosowaniem oraz ceną. Czy warto zaopatrzyć się w ten rodzaj produktu? Poduszka podróżna nie tylko potrafi dodać komfortu naszej podróży, ale:

  • sprawia, że sen podczas kilkugodzinnej trasy to prawdziwa przyjemność,
  • pozwala na błogie odprężenie się,
  • wypełnia przestrzeń pomiędzy fotelem i Twoim ciałem, dzięki czemu pozbywasz się nieprzyjemnych bóli kręgosłupa, szyi czy też mięśni.
 

Rodzaje poduszek podróżnych

Na rynku istnieje ich wiele i każda z nich potrafi dodać niesamowitego komfortu jazdy, dbając przy tym o nasze zdrowie.

 

Poduszka lędźwiowa

Mocowana do fotela, potrafi odciążyć nasz odcinek lędźwiowy oraz kręgosłup. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcą i przed nami długie godziny za kierownicą, czy pasażerem, warto ją posiadać. Łatwość mocowania sprawia, że ten rodzaj poduszki idealnie sprawdzi się nie tylko w podróży, ale również naszym domu. Fenomenalnie wypełnia przestrzeń między oparciem siedzenia, a naszym ciałem, dzięki czemu nie czujemy bólu podczas dłuższego siedzenia.

 

Poduszka rogal

Ten rodzaj poduszki to jeden z najpopularniejszych bowiem szczyci się największą sympatią wśród kupujących. Produkt w fenomenalny sposób potrafi stabilizować naszą głowę w pozycji siedzącej a tym samym nasz odcinek szyjny nie jest obciążony. Ich poręczność oraz lekkość to dodatkowe atuty.

 

Poduszka walec

Osoba, która ją posiada, może wykorzystać ją nie tylko do podtrzymania głowy podczas snu. Doskonale sprawdza się jako podparcie pleców dzięki czemu chroni nasz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Zdecydowanie można o niej powiedzieć, że to poduszka podróżna 2w1.

 

Jaki rodzaj na jaką podróż?

Mnogość poduszek podróżnych może spowodować, że nie będziemy wiedzieć jaką wybrać na jaki rodzaj podróży. Zatem jaka sprawdzi się w autokarze, samolocie bądź samochodzie?

 

Autokar

Na ten rodzaj komunikacji idealnym rozwiązaniem będzie poduszka rogal, ale również kaptur. Ta pierwsza zadba o nasz odcinek szyjny kręgosłupa zaś druga pozwoli podczas snu odciąć się od otoczenia. Poduszka do autokaru powinna być odpowiednio twarda oraz elastyczna, a więc przy zakupie zwróćmy uwagę na materiał, z którego została wykonany. W tym przypadku zaleca się wybór pianki termo elastycznej lub kuleczek poliestrowych.

 

Samolot

Poduszka do samolotu na pewno nie może zająć nam zbyt wiele miejsca w bagażu podręcznym. Z tego też powodu zaleca się aby była ona dmuchana. Wówczas w każdym potrzebnym momencie możemy jej użyć a po locie spuścić z niej po prostu powietrze.

 

Samochód

Poduszka podróżna do samochodu powinna zostać wybrana w zależności od tego, czy jesteśmy pasażerem, czy kierowcą. Tu idealnie sprawdzi się zarówno rogal jak i poduszka lędźwiowa. Ważne aby miała dobre zapięcia i nie przeszkadzała w trakcie jazdy.

Poduszka turystyczna to niesamowicie ważny element, odgrywający istotną rolę komfortu naszej podróży. W naszej ofercie również znajduje się fantastyczny kołnierz masujący podróżny. To wyjątkowe urządzenie zostało wyposażone w wiele funkcji, które sprawiają, że nie jest to zwykła poduszka podróżna. Wygoda oraz komfort wielogodzinnej jazdy to zaledwie ułamek tego, co oferuje nasz kołnierz. Zadbaj o wygodę podczas swojej podróży!

   

Wybór poduszek oraz ich rodzaj jest naprawdę bardzo duży. Jak można zauważyć nie ważny jest jej tylko kształt, ale i wielkość, materiał z jakiego została wykonana a także miejsce, w którym będzie wykorzystywana. Poduszka turystyczna to niesamowicie ważny element, odgrywający istotną rolę komfortu naszej podróży. W naszej ofercie również znajduje się fantastyczny kołnierz masujący podróżny. To wyjątkowe urządzenie zostało wyposażone w wiele funkcji, które sprawiają, że nie jest to zwykła poduszka podróżna. Wygoda oraz komfort wielogodzinnej jazdy to zaledwie ułamek tego, co oferuje nasz kołnierz. Zadbaj o wygodę podczas swojej podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *