Koktajl oczyszczający na regenerację organizmu

Spożywana żywność, brak aktywności fizycznej, używki, niskie ilości wypijanej wody itp., to wszystko może doprowadzać do zbierania się nadmiaru toksyn w naszym organizmie. Z tego też powodu powinniśmy regularnie go oczyszczać, a pomogą nam w tym na pewno koktajle oczyszczające.

 

Oczyszczenie organizmu

Senność, zmęczenie, brak energii, a może spadek odporności? To mogą być objawy zanieczyszczenia organizmu, spowodowane np.  jedzeniem, lekami, kosmetykami, mocno wyposażonymi w toksyny. W takich sytuacjach warto jest pomyśleć o detoksie aczkolwiek nie możemy zapominać, że nasz organizm potrafi to robić automatycznie. Wydzielanie potu to jeden z jego kilku elementów, jednakże przy dosyć sporej ilości toksyn, te działania przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Wówczas należy sobie pomóc i wdrożyć domowe sposoby oczyszczania organizmu.

 

Dlaczego detoks organizmu jest tak ważny?

Prowadząc zdrowy tryb życia, bogaty w zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną, nie zawsze mamy pewność, że chronimy nasz organizm. Toksyny atakujące nasze wewnętrzne narządy, są obecne nawet w codziennie otaczającym nas zanieczyszczonym powietrzu. Chcąc zachować zdrowie, musimy dbać o organy wewnętrzne, szczególnie te odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu. Z tego powodu tak ważne jest regularne oczyszczanie, które doprowadza do tego iż nasz organizm jest w ciągłym stanie równowagi. Dodatkowo warto dodać, że detoks nie tylko zmniejsza ilość toksyn w naszym organizmie, ale powoduje, że nasza cera staje się promienna, znika cellulit, masa naszego ciała maleje, a nasza włosy oraz paznokcie, stają się o wiele mocniejsze. Dodatkowo w walce z pojawiającym się cellulitem, pomocny jest nasz ręczny masażer MEDIVON. Systematyczne masaże spowodują, że problem ze skórką pomarańczową zniknie na dobre!

 

Co zanieczyszcza nasz organizm?

Wydawać by się mogło, że wszechobecna żywność, posiadająca na etykiecie słowa fit bądź healthy, będzie dla naszego organizmu idealna. Niestety bardzo często jest to jedynie chwyt marketingowy, na którym cierpi nie tylko nasz portfel, ale i zdrowie. Żeby dostarczać naszemu organizmowi jak najmniej toksyn, powinniśmy spożywać nieprzetworzoną żywność oraz ograniczyć wszelkie używki jak kawa, alkohol, papierosy itp. Dodatkowo warto tu wspomnieć, że prowadzony przez nas szybki tryb życia, który doprowadza nas do dużych ilości stresu, również nie jest tu pomocny.

 

Czas na detoks!

No dobrze, skoro już wiemy, że oczyszczanie organizmu jest nam potrzebne, to warto dowiedzieć się jak wygląda ten proces. Oczywiście istnieje wiele teorii jednakże my jesteśmy fanami diety bogatej w koktajle oczyszczające. Zdrowe, bardzo proste w przygotowaniu, mocno sycące i dostarczające naszemu organizmowi sporej ilości zdrowych substancji odżywczych. W zależności od rodzaju koktajlu i składników w nim zawartych, jesteśmy wstanie pozbyć się dużej ilości zalegających w naszym organizmie toksyn. Przepisów na przepyszne warzywne jak i owocowe koktajle jest mnóstwo aczkolwiek warto znać właściwości naszych składników.

 

Kapusta

Bogata w błonnik wspomaga prace jelit. Obecna w niej siarka usprawnia pracę naszej wątroby jak i odtruwa nasz organizm z zalegających w nim toksyn. Dodatkowo dzięki zawartości probiotyków pomaga w regularnych wypróżnieniach.

Żurawina

Nie wszyscy chętnie po nią sięgamy aczkolwiek zawiera ona świetne właściwości antybakteryjne, które pomagają eliminować bakterie z naszego organizmu, które lubią osadzać się na ścianach dróg moczowych oraz pęcherzu. Jej właściwości moczopędne sprawiają, że wydalamy z siebie zbędne toksyny jak i produkty materii.

Jabłka

Posiadające w swoim składzie kwasy organiczne oraz potas, wspomagają proces oczyszczania a dodatkowo dbają o równowagę kwasowo-zasadową krwi.

 

Wybór składników do licznych koktajli oczyszczających jest bardzo duży. Większość owoców oraz warzyw posiada cudowne właściwości, które potrafią wesprzeć nas w detoksie. Należy jednak pamiętać aby zaraz po nim, nie wrócić do starych nawyków, które w szybkim tempie ponownie zanieczyszczą nas od środka. Nasza rada? Dbajmy o zbilansowaną dietę, ubogą w produkty przetworzone, pijmy dużo wody, ograniczmy spożywanie mięsa, wdróżmy ruch fizyczny w nasze życie oraz trzymajmy się z daleka od używek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *