Mata masująca do samochodu – jak wybrać najlepszą?

mata masująca do samochodu
Mata masująca do samochoduu to jeden z najnowszych krzyków mody, jeśli chodzi o gadżety do naszego ukochanego auta. Nie zabiera dużo miejsca, wygląda bardzo atrakcyjnie do tego ma bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało, zdrowie oraz samopoczucie. Patrząc na to, jak szybko maty masujące zalewają rynek musimy wiedzieć na co patrzeć przy wyborze naszego przyszłego zakupu. Przedstawię tutaj najważniejsze cechy takiego urządzenia i podam parę przykładów, żebyście Państwo nie mieli później wyrzutów sumienia po zakupie niewłaściwego masażera. Codzienne życie wielu z nas w tych czasach, głównie składa się z siedzenia przed komputerem bądź kierownicą, co prowadzi do bólu kręgosłupa, barków i karku. Powoli można te dolegliwości nazwać chorobami cywilizacyjnymi. Na ratunek przychodzą nam ćwiczenia fizyczne, bieganie bądź uprawianie regularnie sportów – w ten sposób możemy rozruszać nasze ciało, dając ulgę mięśniom. Drugą opcją jest masaż – mamy możliwość albo skorzystać z specjalisty w gabinecie, bądź z różnego rodzaju masażerów.
Patrząc na wszystkie opcje które mamy do wyboru, masażery zajmują najmniej czasu, są najbardziej komfortowe i nie są najdroższe. Opcji jest dużo, ale dzisiaj skupimy się na matach masujących do samochodów, które można zamontować na fotelu naszego pojazdu. Maty masujące są coraz bardziej popularne w polskich domach, a te które mają możliwość podłączenia do gniazdka w naszym aucie, to największy luksus. Nie musimy jeździć po fizjoterapeutach, spędzać godziny na ćwiczeniach czy bieganiach, po prostu relaksujemy się w naszym ulubionym środku transportu. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego gadżetu, musimy się porządnie zastanowić, jaki model wybrać. Wbrew powszechnym opiniom te urządzenia nie są takie same, dlatego przygotowałem parę z nich by dokładnie Państwu to przedstawić.

Mata masująca do samochodu – potężna moc dla wymagających

Czym mogą się różnić? Główne cechy które rozróżniają maty masujące do samochodu to: rodzaje masażu, ilość silników masujących, wygoda i mobilność. W zależności od tego jakie mamy problemy, czy to kark, plecy, a może pośladki tym głównie musimy się kierować przy wyborze. Jeśli ból kręgosłupa towarzyszy nam od dawna i do zwalczenia go potrzebujemy czegoś większego kalibru, marka Medivon przygotowała specjalną Mata Masująca Cosy Shiatsu. Znana jest ona wśród wszystkich masażerów, jako jedna z najbardziej intensywnych, dzięki czemu najlepiej radzi sobie z poważnymi problemami. Zaprojektowana idealnie pod osoby z najcięższymi schorzeniami. Posiada ona specjalne silniki Shiatsu, odwzorowujące tradycyjny japoński masaż. Te poruszają się w górę i w dół naszego kręgosłupa, dodatkowo obracając się wokół własnej osi w trybie masażu ostukującego. Tej maty nie polecamy używać podczas jazdy ponieważ jej działanie jest tak mocna, że może ograniczać nasze ruchy i refleks podczas jazdy. Na szczęście możemy stosować ją ile chcemy jako pasażer, bądź podczas postoju jako kierowca. Oprócz głównej części masującej, pod naszymi pośladkami ukryty jest masaż wibracyjny, który pomaga się zrelaksować, poprawia nasze krążenie krwi i samopoczucie. Po prawej stronie w atrakcyjnym schowku z ekologicznej skóry schowany jest bardzo intuicyjny pilot którym możemy całkowicie sterować naszą matą.

Relaks i odprężenie z matą masującą do samochodu

Dla osób które nie potrzebują bardzo intensywnego masażu, chcą po prostu się zrelaksować, odpocząć, albo poprawić swoje krążenie, mam coś bardziej uniwersalnego. Masująca Mata Cosy Mesh marki Medivon, która jest sprzedawana w dwóch kolorach (białym i czarnym), żeby pasowała do wnętrza twojego domu lub auta. Specjalne silniki masujące wbudowane w środek masażera dadzą Ci wielką ulgę podczas podróży, drogi do pracy czy nawet stania w korku. Używa tylko i wyłącznie specjalnych wibracji, więc nie będzie Ci za bardzo przeszkadzać w jeździe. Pilot który dodawany jest w komplecie, pozwala na całkowitą regulację intensywności masażu, dodatkowo możemy włączyć funkcję grzania, która pogłębia uczucie masażu, a w zimie może pełnić funkcje podgrzewanego fotela w naszym aucie. Możemy również dokładnie ustalić, która część ciała będzie masowana – mamy do wyboru część piersiowo-szyjną, część lędźwiowo-krzyżową, masaż całych pleców i masaż pośladków oraz ud. Mimo wielu funkcji, ten model maty masującej do samochodu jest niesamowicie prosty w użyciu– kładziesz ją na fotelu, podpinasz dzięki adapterowi z zestawu do gniazdka zapalniczki, ustawiasz program, który Cię interesuje i włączasz masaż. Mata robi wszystko za Ciebie, jedyne Twoje zadanie to relaks. Nawet nie musisz martwić się o czas trwania zabiegu – wbudowany timer automatycznie wyłączy ją w odpowiednim momencie.

Czy mata masująca do samochodu to rozwiązanie idealne?

Póki w seryjnych samochodach nie ma jeszcze wbudowanych masażerów w fotele, to urządzenie to najlepsza rzecz, na jaką obecnie możemy sobie pozwolić. Podczas długiej podróży, każdy pasażer bądź kierowca potrzebuje trochę ruchu. Gdy śpieszymy się i nie ma czasu na postój, mata masująca to idealne rozwiązanie, które musisz mieć w swoim samochodzie. Przedstawione maty to tylko 3 przykłady najlepszych według mnie rozwiązań. Jak widzimy nie są one identyczne, każda specjalizuje się w czymś innym, ma inne zalety i wymiary, dzięki czemu możemy wybrać coś idealnie dla siebie. Możemy znaleźć coś na poważne problemy z kręgosłupem, mobilne maty do samochodu, które możemy schować do plecaka, albo coś alternatywnego. Musimy pamiętać, że takie urządzenie to wielki prezent dla naszego ciała i samopoczucia. Potwierdzone zostało testami, że maty masujące mają wielkie działanie lecznicze, poprawiają krążenie, stymulują mięśnie, a nawet pomagają w walce z depresją. Dla zapracowanych osób, możliwość używania ich w aucie, bądź podczas pracy jest genialnym rozwiązaniem, które oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Zdecydowanie zachęcam do zakupienia, bądź chociaż pożyczenia od znajomego takiej maty i sprawdzenie na własnej skórze, jakie to uczucie i komfort, posiadać takiego prywatnego masażystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *