Jak używać masażera ręcznego – specjalne techniki masowania

Masażery to bardzo wielofunkcyjne urządzenia, pozwalające nam w pełni odprężyć swoje ciało, mięśnie i zrelaksować się po ciężkim dniu. Nie wszystkie z nich pozwalają nam na wymasowanie dosłownie każdej części ciała samodzielnie. Dzisiaj zajmiemy się tymi, które są zbudowane w sposób dający nam tą możliwość, dodatkowo mają specjalne wymienne nakładki, dzięki którym możemy decydować o efektach ich pracy. Masażery ręczne, bo o nich mowa, są mniejsze od mat masujących, a jednak mają więcej opcji zabiegów, jakie dokładnie? Dzisiaj dowiemy się wszystkich cennych informacji i technik używania tych genialnych urządzeń.

Zastosowań masażerów ręcznych jest naprawdę mnóstwo – od zwykłego relaksu i odpoczynku, przez medyczne, po wyszczuplanie i walkę z cellulitem. Bardzo dobrze radzą sobie z poprawianiem naszego krążenia czy z rozluźnieniem najbardziej spiętych mięśni. Jest to także jeden z najważniejszych elementów codziennego dnia człowieka dbającego o swoje ciało. Najważniejsza ich cechą jest to, że sami wykonujemy masaż swoimi własnymi rękoma, nie jak w przypadku mat czy kołnierzy masujących w których to po prostu siadamy i ewentualnie zakładamy coś na nasz kark i czekamy aż masaż się skończy. Posiadamy więc dużo więcej swobody w tym, jak nasz zabieg wygląda i wyborze miejsca na naszym ciele na którym go użyjemy. Możemy dotrzeć w każde miejsce naszego ciała, dzięki ich kształtom i sposobom wykonania. Jednak to wiąże się z pewną odpowiedzialnością, musimy wiedzieć w jaki sposób odpowiednio ich używać by wszystko poszło zgodnie z planem. Każdy z nich zbudowany jest w nieco inny sposób byśmy mieli w czym wybierać, podam tutaj parę przykładów i sposób na wykorzystanie takich masażerów byśmy doskonale wiedzieli jak radzić sobie z poszczególnymi partiami ciała.

Wielki atut masażerów ręcznych to różne nakładki które możemy wymieniać – każda z nich ma inne zastosowanie, dzięki czemu masażer można dostosowywać do każdej partii ciała. Medivon Gun Pro X posiada ich aż sześć, każdą z nich masujemy co innego. W zestawie znajdziemy instrukcję która wyjaśnia dokładnie którą głowicę używać na jakie miejsce. Gdy już wybierzemy sposób w jaki będziemy wykonywali nasz zabieg, po prostu włączamy urządzenie, ustawiamy odpowiednią dla nas intensywność i przyciskamy masażer do skóry w miejscach które chcemy wymasować, wykonując ruchy w przód i w tył. Szyję i brzuch najlepiej masować ruchem okrężnym, powoli i delikatnie. Funkcja grzania pozwala naszym mięśniom na większą ulgę, oraz przygotowuje ciało na głębszy masaż, a długi kabel w spokoju korzystać z masażera w dowolnej pozycji, dzięki czemu jest bardzo komfortowy. Cellulit nie ma z nim szans, klientki jednogłośnie potwierdzają, że masażer w połączeniu z głowicą palcową która jest w zestawie, całkowicie go eliminuje gdy stosujemy go regularnie. Jest to jeden z najmniejszych tego typu masażerów, przez co najłatwiej jest go używać i nie będziemy mieć problemów ze sterowaniem nim nawet jedną ręką. Jest stworzony do używania na: brzuchu, ramionach, nogach, pośladkach i karku.

Masażery ręczne są prawie nieograniczone, zawdzięczają to swojemu kształtowi i mobilności. Nawet gdy potrzebujemy czegoś mocniejszego do rozluźnienia najbardziej spiętych mięśni, możemy to zrobić sami u siebie w domu. Jednym z najbardziej intensywnych masażerów ręcznych jest Medivon Gun Pro X – pistolet do masażu. Jeśli chodzi o budowę, stworzony został z bardzo solidnych materiałów, jest bardzo poręczny dzięki specjalnej antypoślizgowej rączce, dzięki temu mamy nad nim pełną kontrolę i z wielką łatwością masujemy każde miejsce naszego ciała, nawet plecy czy kark. Dodatkowo materiały te nie będą przeszkadzać w używaniu różnego rodzaju olejków które pomagają nam się zrelaksować. Posiada dwie pary wymiennych nakładek na głowice masujące, gładkie i ze specjalnymi kulkami do walki z cellulitem. Po włączeniu masażera, ustawieniu intensywności na wbudowanym pokrętle i ewentualnym włączeniu funkcji grzania, przykładamy go mocno do miejsca które chcemy masować i powoli wykonujemy ruchy w przód i w tył. Zalecany masaż tym urządzeniem to 10-15 min, a po nim chwila odpoczynku, ponieważ masaż jest naprawdę intensywny, ale po wszystkim odczujemy wielką ulgę. Materiały z których jest zbudowany nie będą przeszkadzać w używaniu różnego rodzaju olejków które pomagają nam się zrelaksować. Najlepiej go używać na dolnych i górnych częściach pleców, nogach, pośladkach i brzuchu.

Alternatywą dla Gun Pro X, pistoletu do masażu jest jego wersja mini Medivon Gun Mini R – pistolet do masażu. Jest mniejszy niż Gun Pro X, ale posiada taki sam kształt, więc spokojnie może dosięgnąć w każdy punkt naszych pleców. Jego nakładki bardziej specjalizują się w masażu mięśni przykręgosłupowych i pozbywaniu się niechcianych substancji z naszego ciała. Możemy go stosować na wiele różnych sposobów i dosłownie na całym naszym ciele – jest to najbardziej wielofunkcyjny masażer. Jego waga i najwyższej jakości materiały czynią go jednym z najczęściej kupowanych masażerów na rynku, a jest to dosyć świeża i nowoczesna rzecz. Sprawdza się też doskonale w masażu karku, ale gdy chcemy masażer który jest nastawiony głównie na obszary szyi zapraszam do zapoznania się ze wcześniejszym artykułem: Jak wybrać kołnierz masujący kark, na co zwrócić uwagę.

Jak masować poszczególne części ciała:

  • Skóra głowy – delikatne ruchy w górę i w dół od szyi do czubka głowy
  • Twarz – powolne ruchy od nosa na zewnątrz twarzy, uważajmy na oczy
  • Barki – od karku na zewnątrz i z powrotem, im bardziej spięte mięśnie tym mocniej
  • Kark – powolne i delikatne okrężne ruchy
  • Ręce – zaczynamy od palców i dłoni kolistymi ruchami w kierunku przedramienia
  • Pierś – od środka piersi w stronę barków ostrożne ruchy
  • Plecy – zaczynamy od górnej części wykonując ruchy na zewnątrz pleców schodząc w kierunku pośladków
  • Brzuch – delikatne koliste ruchy od środka brzucha na zewnątrz, powoli i dokładnie
  • Stawy – bardzo ostrożnie i delikatnie kolistym ruchem
  • Nogi – od stóp w górę, kolistymi ruchami powoli w stronę uda

Jak widać masażery ręczne zmieniają nas w profesjonalnych masażystów, którzy potrafią samodzielnie zadbać o całe swoje ciało. Urządzenia te są zbudowane z bardzo solidnych materiałów, wyglądają atrakcyjnie i oddziaływają pozytywnie na wiele aspektów naszego ciała i samopoczucia. Tyle plusów i zalet sprawiają, że są one coraz częściej spotykane w domach, biurach, a nawet autach. Mam nadzieję, że ten artykuł przekona was do sprawienia sobie takiego cudownego urządzenia i nie będziecie mieć żadnych problemów z używaniem takiego masażera. Informacje które podałem na pewno pomogą nam w naszych zabiegach, ale to my sami musimy sami wyczuć intensywność i wybrać odpowiednie funkcje które owocować będą w idealnym masażu.

Polecane

- 17%
Original price was: 2,999.00 zł.Current price is: 2,499.00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *