Masażysta – czy da się go tanio zastąpić?

Większość pracujących ludzi potrzebuje masażysty – to fakt. Coraz więcej z nas ma wiele stresów, mało ruchu bądź po prostu potrzebuje relaksu. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na regularne wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym. Powodów jest dużo, najczęstsze to czas albo pieniądze. Co gdyby zastąpić masażystę czymś tanim i równie skutecznym?

W dzisiejszych czasach najczęściej spotykany typ pracy to tryb siedzący, zazwyczaj przed kierownicą bądź monitorem komputera, z czasem taki brak aktywności fizycznej daje o sobie znać przez ból pleców bądź innych części ciała. Wielu z nas próbuje ignorować te symptomy z nadzieją, że są tylko przejściowe i szybko przejdą. Niestety zazwyczaj ból z czasem nie ustępuje – wręcz przeciwnie, rośnie w siłę gdy nic z nim nie robimy. Rozwiązań na to jest kilka. Możemy dodać do naszej codzienności ćwiczenia, żeby mieć więcej ruchu, zmienić pracę, ale jak wiemy najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalny masaż u specjalisty. Co jednak gdy nie mamy motywacji, czasu, bądź po prostu pieniędzy na takie zabiegi? Z pomocą przychodzą nam wszelkiego rodzaju masażery – Maty masujące, Kołnierze masujące i Masażery ręczne. Każdy z nich specjalizuje się w czymś innym przez co skupia się tylko i wyłącznie na jednym miejscu eliminując ból, rozluźniając mięśnie oraz poprawiając krążenie krwi. Dobrej jakości masażery użyte w odpowiedni sposób dają nam efekty porównywalne do tych po wizytach w gabinetach najlepszych fizjoterapeutów.

Urządzenia te oferują nam te same metody które używane są w tradycyjnym masażu, naśladują te same ruchy i dopracowywane w sposób, by oddać jak największy realizm. Głównym zadaniem dla projektantów było stworzenie głowic masujących które idealnie oddają pracę rąk masażysty. Dla przykładu Fizjoterapeutyczna Mata Masująca Shiatsu CF-2508-PK marki Medivon. posiada aż trzy rodzaje pracy. Masaż Shiatsu – japońska odmiana która nazywa jest akupunkturą bez igieł, ponieważ ma bardzo podobne efekty, najczęściej używana przez specjalistów przez jej szerokie zastosowanie i Jedno urządzenie, ale różne funkcje, kolejna z nich to masaż wibracyjny. Wykorzystuje silne drgania silników wbudowanych w matę które bardzo efektywnie rozluźniają twoje ciało zapominając o jakimkolwiek bólu czy stresie. W połączeniu z kolejną zaletą tej maty – funkcji grzania, która rozgrzewa twoje mięśnie znacznie pogłębiając działanie masażu, zamykając oczy czujesz się identycznie jak na stole do masażu. Co najważniejsze oszczędzasz pieniądze płacąc raz za urządzenie, a nie co wizytę do tego również oszczędzasz czas robiąc to w domu, w biurze, a nawet w samochodzie w korku. Są to niewiarygodnie wielkie atuty masażerów które docenimy dopiero po nabyciu jednego bądź kilku.

Niektórzy myślą, że takie gadżety są tylko dla nowoczesnych pracowników i sportowców lub po prostu ludzie żyjący aktywnie nie mają co szukać w sklepach z takim sprzętem. Nic bardziej mylnego! Masażery ręczny są zaprojektowane w sposób który umożliwia w łatwy i komfortowy sposób zadbania o każdy najmniejszy centymetr kwadratowy naszego ciała. Różne głowice masujące które możemy zdejmować i zakładać pozwalają nam na zaprojektowanie zabiegu idealnie pod nas. Wybierając takie urządzenie musimy patrzeć przede wszystkim na jakość wykonania, ilość funkcji i coś o czym rzadko myślimy – długość kabla zasilającego. Im dłuższy tym większy mamy komfort i wygodę do tego mniej ograniczeń ruchowych. Wszystkie 3 cechy spełnia ręczny masażer CF-3007 od Medivon. Zbudowany z najtrwalszych materiałów, wygląda i działa solidnie, zapewniając nam najwyższy poziom pracy. Największa zaletą jest to, że możemy samodzielnie bez niczyjej pomocy wymasować sobie plecy, barki czy inną część ciała. Posiada dwie pary nakładek masujących co czyni z niego wielofunkcyjny kombajn do masażu. Jakby tego było mało, posiada on aż 230 cm kabel który daje nam swobodę ruchu i miejsca w którym będziemy wykonywać zabieg. Obsługa jest prostsza niż wybranie numeru na komórce do masażysty i umówienie się na masaż. Po prostu włączasz urządzenie i poręcznym pokrętłem ustawiasz intensywność działania masażera. Dodatkowo wielkim atutem jest funkcja grzania, która pomaga nam w osiągnięciu celów relaksacyjnych.

Czy profesjonalny masażysta pomoże nam gdy prowadzimy auto, oglądamy film z partnerem, lub podczas pracy w biurze? Niekoniecznie, ale dobrej jakości przenośny mobilny masażer da radę nawet z najgorszym bólem karku. Technologia poszła tak do przodu, że nawet kilkanaście lat temu nikt nie pomyślałby o masowaniu karku w sytuacjach które wymieniłem powyżej. Dzisiaj jest to możliwe dzięki urządzeniom takim jak masażer karku z elektrostymulatorem MK-2701 od Medivon. Jest tak genialnie zbudowane, że po prostu zakładamy, włączamy i robimy dalej swoje, odczuwając wielką ulgę. Niektórzy nazwą to magią, a to po prostu najnowsze technologie zaklęte w małym urządzeniu z wielkim potencjałem. Specjalny pilot pozwala na intuicyjne sterowanie masażerem który posiada dziesiątki kombinacji masażu, dzięki którym możemy ustawić pracę masażera indywidualnie pod siebie. Jego budowa umożliwia idealne dopasowanie do każdej osoby, więc nie musisz się martwić o to czy akurat na Ciebie może być za duży bądź za mały. Oprócz efektów relaksacyjnych takie urządzenia mają też zastosowanie medyczne. Pomagają nam w problemach takich jak złe krążenie, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów czy rwa kulszowa. Właściciele masażerów jednogłośnie potwierdzają efekty, które są identyczne z uzyskanymi poprzez regularne odwiedzanie fizjoterapeuty. W tym przypadku jednak płacimy tylko raz i korzystamy z masażu tam, gdzie sobie wymarzymy.

Jak widać można zastąpić masażystę tanio i do tego wygodnie. Rynek masażerów zapewnia nam wszelkiego rodzaju urządzenia które z dodatkiem chęci i motywacji zmieniają się w naszych prywatnych masażerów za które zapłacimy raz i do tego zawsze są na nasze zawołanie w każdym miejscu. Oczywiste jest, że elektryczny gadżet nie zastąpi nam mocnych męskich czy delikatnych kobiecych dłoni i nie porozmawia z nami o tym jak minął tydzień, ale jednak te urządzenia dają nam dużo więcej swobody, komfortu i oszczędności. Niestety świadomość społeczeństwa na temat masażerów jest wciąż mała i ludzie często wybierają pomiędzy masażystą, a wytrzymaniem bólu mięśni. Jest to na tyle świeży temat, że nie do końca wyrobiła nam się ufność do tego typu przyrządów, lecz każda osoba którą znam osobiście, po pierwszym wypróbowaniu chociaż jednego z tych które wymieniłem wyżej, nie potrafi sobie wyobrazić końcówki dnia bez zrelaksowania się takim masażerem. Z pewnością jest to coś, co z upływem lat, będzie miał każdy człowiek w szafie, na biurku czy na fotelu w samochodzie ponieważ ma bardzo pozytywny wpływ na nasze codziennie życie, samopoczucie i co najważniejsze – zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *