Maska ochronna FFP3 – jakie ma przeznaczenie?

maseczki
Zastanawiasz się nad rodzajami masek oraz oznaczeniami producentów? Na pewno miałeś okazję zobaczyć symbole FFP, FFP2 i FFP3. Co oznaczają? To ogólnie przyjęty sposób klasyfikacji pozwalający na jednoznacznie ustalenie, z jaką skutecznością filtracji mamy do czynienia. Najwyższą, bo aż 98-99% skuteczność zapewniają maseczki FFP3. Nie bez powodu są nazywane też przeciwwirusowymi. Bardzo wydajnie blokują przenikanie cząsteczek, a jeśli są dodatkowo wyposażone w filtr to także filtrują powietrze, aby było czyste i świeże. To prawdziwy komfort dla Twoich dróg oddechowych, szczególnie gdy pracujesz w trudnych warunkach, masz do czynienia z toksycznymi substancjami lub smogiem.

Charakterystyka maseczki FFP3

Maseczka FFP3 jest niezwykle skuteczna w zatrzymywaniu drobnoustrojów unoszących się w powietrzu. Możesz nabyć ją w wersji jednorazowej lub wielokrotnego użytku, także w zestawie z filtrem, który można wymieniać czy dezynfekować, kiedy się zużyje. Filtr klasy N99 jest bardzo dobrą barierą dla wirusów czy bakterii stąd popularyzacja maseczki w okresie pandemii SARS-Cewic 19.

Przeznaczenie i rola maseczki FFP3

Z uwagi na to, że zatrzymuje bardzo wiele nawet całkiem małych cząsteczek, maska FFP3 z powodzeniem nadaje się do użytkowania jako ochrona przed smogiem czy pyłem, stąd też jej określenia – maseczka antysmogowa i maseczka przeciwpyłowa. Jest jednak znacznie bardziej zaawansowana od pozostałych produktów, dlatego równie dobrze poradzi sobie w walce z zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi. To właśnie osoby narażone na bezpośredni kontakt z nimi powinny wyposażyć się w tej typu środki ochrony własnej, aby na co dzień czuć się pewnie, komfortowo i bezpiecznie. Aby faktycznie tak było trzeba pamiętać o wymianie filtra – w zależności od intensywności użytkowania, ale nie rzadziej niż co 4 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *