Maska na koronawirusa – która najlepsza?

maseczki
Szukasz wysokiej jakości maski na koronawirusa, która zapewni Ci optymalny poziom ochrony, będzie skuteczna w działaniach profilaktycznych, a gdy zachorujesz utrudni wirusowi rozprzestrzenianie się? W tej sytuacji potrzebujesz produktu certyfikowanego, który jest wyrobem medycznym oznakowanym jedną z klas – FFP2 lub FFP3. To najpopularniejsze rodzaje maseczek, które zyskały na popularności w czasie koronawirusa, ale dużo wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej.

Maski FFP2 i FFP3 zamiast masek materiałowych

W sprzedaży obok masek FFP2 i FFP3 (rekomendowanych przez WHO i Radę Medyczną) były też maseczki szyte, bawełniane. To produkty, które dobrze wyglądały, ale nie były tak skuteczne w zatrzymywaniu cząsteczek lotnych czy płynnych, jak maseczki chirurgiczne z włókniny. Dlaczego warto wybrać maski FFP2 i FFP3 do ochrony przed koronawirusem? Ponieważ:
  • zapewniają wysoką szczelność i ograniczają dostęp niefiltrowanego powietrza do dróg oddechowych człowieka,
  • mają taką konstrukcję (gumowe zauszniki, drucik w górnej części maski), że łatwo dopasować je do kształtu swojej twarzy,
  • są najskuteczniejszą ochroną szczególnie dla seniorów, osób z chorobami towarzyszącymi i innych najbardziej narażonych na powikłania po zakażeniu.

Maseczki FFP3 dla skutecznej ochrony

Zaletą maseczek FFP3 jest to, że występują w dwóch wariantach – jednorazowym i wielokrotnego użytku. To z kolei oznacza, że wybierając maseczkę z regulowanym zaworem możesz nosić ją przez dłuższy czas, wymieniając i dezynfekując filtr, kiedy się zużyje (w zależności od modelu i intensywności noszenia – raz na tydzień, raz na 28 dni). Jeżeli szukasz skutecznej maski do zabezpieczenia przed koronawirusem, sięgnij po produkty certyfikowane oznaczone symbolami FFP2 i FFP3. Zdefiniowany parametr przecieku, jak również wysoka klasa filtracji to duża szansa na zatrzymanie cząsteczek nie tylko wirusa, ale też bakterii, grzybów, toksycznych cząstek ciekłych i stałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *