Jak uśmierzyć ból pleców i kręgosłupa lędźwiowego

Ból pleców jest bardzo powszechny, dotyczy osób niemal w każdym wieku. Cierpią z jego powodu zarówno kobiety jak i mężczyźni. Przyczyn złego stanu zdrowia może być bardzo wiele. Ból pleców może być wywołany schorzeniami, wadami wrodzonymi, lub takimi które powstały w trakcie naszego życia. Ból mogą powodować zwyrodnienia, urazy, a nawet bezruch. Dodatkowo zmagamy się z umiejscowieniem dolegliwości, to znaczy że może one występować w odcinku szyjnym, piersiowym bądź lędźwiowym.

Nie jest to łatwe, samodzielnie poradzić sobie z problemami pleców, jednak istnieje kilka sposobów, które na pewno będą wspomagać leczenie. Aby w jakikolwiek sposób próbować sobie pomóc na własną rękę, w pierwszej kolejności musimy udać się do lekarza, który wykona całą, niezbędną diagnostykę i na kierunkuje nas na to, jakie aktywności możemy podejmować we własnym zakresie. Kiedy to już mamy załatwione, wiemy co robić, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowa, przechodzimy do bardzo bezpiecznych masażerów i mat masujących z których możemy korzystać bez obaw o nasze zdrowie! Maty masujące jak również masażery są takimi urządzeniami, które bardzo wspomagają walkę z dolegliwościami od strony kręgosłupa. Masażery są rewelacyjnym produktem, kiedy doskwiera nam silny, zlokalizowany w konkretnym miejscu ból. Masażery posiadają zazwyczaj kilka nakładek, końcówek do wyboru, oraz program intensywności. Jednym z przykładów masażera jest ten od medivon. To świetny produkt, który posiada w wyposażeniu 3 zakładki stymulujące, a jego głowica ma kształt, który będzie idealnie pasował do każdego miejsca na naszym ciele. Do jego zalet należy między innymi bardzo prosta obsługa, a także możliwość korzystania z niego wszędzie.

Dla estetów z pewnością ważny okaże się fakt, że oprócz tego jak bardzo masażer pomaga naszym plecom, to również jest designerski, elegancki i nowoczesny. Masażery idealnie sprawdzają się, gdy nasze mięśnie są zbyt napięte, na przykład mięśnie przykręgosłupowe. Wtedy korzystanie z masażera co dziennie, nawet kilka razy na dobę może przynieść rewelacyjne efekty i pomóc w walce z bólem. W sytuacji kiedy ból nie jest umiejscowiony w konkretnym miejscu, bolą nas całe plecy, lepszym rozwiązaniem okazać się może mata masująca. Przykładem takiego urządzenia, niech będzie mata masująca medivon. Mata masująca wykonuje tak zwany masaż wibracyjny, wprowadzając całe ciało w drganie. Te wibracje poprawiają ukrwienie naszego ciała co świetnie wpływa na walkę z różnymi dolegliwościami. Ta konkretna mata posiada także funkcję podgrzewania co dodatkowo pływa na rozluźnienie mięśni, których napięcie jest jedną z wielu przyczyn bólu. Maty masujące, te nowoczesne są rewelacyjne ponieważ możemy z nich korzystać kiedy na przykład jedziemy samochodem w długą podróż. Maty oczywiście mają programy, które możemy ustawiać dokładnie według naszych potrzeb i dolegliwości. Mata masująca od medivon wyposażona jest 5 głowic masujących, dzięki czemu masowane są plecy na całej powierzchni.

Jak widzicie możemy walczyć z różnymi dolegliwościami z domu, własnymi sposobami, urządzeniami. Jednak kluczowe jest wcześniejsze zdiagnozowanie, ocena naszych możliwości przez specjalistę. Następnie pozostaje nam wybrać odpowiedni produkt dla siebie. Pamiętajmy, że niezależnie od urządzenia, które wybierzemy efekty mogą pojawić się tylko wtedy, kiedy korzystamy z maty masującej czy masażera REGULARNIE. To najważniejsze, dzięki temu po kilku tygodniach możemy odczuć znaczną poprawę, redukcję bólu, napięcia mięśni, lepsze samopoczucie, większą sprawność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *