Jaki masażer do pleców?

Plecy to część ciała najbardziej narażona na dolegliwości bólowe w wyniku zmęczenia, przeforsowania, przybierania nieprawidłowej postawy ciała. Na szczęście możesz pomóc sobie, poprawiając codzienny komfort życia za sprawą dobrego masażera do pleców. Ranking jasno pokazuje, że najpopularniejszym wyborem wśród Polaków są maty masujące, z których można korzystać w pracy, jadąc samochodem, czy oglądając telewizję. Alternatywą pozostają ręczne masażery do pleców i karku, a także fotele o zaawansowanych funkcjach.

Masażery ręczne

Proste urządzenia, z których można korzystać w zaciszu własnego domu, sprzedawane w zestawach z wymiennymi końcówkami. Można z ich pomocą redukować zmęczenie, napięcie mięśni, ale nie tylko. Są niezastąpione w walce z bólem, a nawet cellulitem – świetnie rozbijają złogi tłuszczowe, co w połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną może przynieść bardzo dobre rezultaty. W masażerach ręcznych można z łatwością regulować moc i częstotliwość wibracji, a także intensywność masowania za sprawą nacisku. Działają one niezwykle precyzyjnie w miejscach, które bolą lub są uszkodzone. Symulacja dociera bowiem nawet do głębiej położonych punktów spustowych    i tkanek głębokich.

Maty i fotele

Znacznie wygodniejsze w obsłudze, jeśli chodzi o masaż pleców, okażą się maty i fotele masujące. Masażer tego typu działa na plecy całościowo, a nie tylko punktowo jak np. masażer kręgosłupa lędźwiowego. Maty w większych rozmiarach oddziałują także na szyję, uda, pośladki. To wszystko za sprawą funkcji grzania oraz aktywnej technologii masażu uciskowego i ściągającego stosowanej w fotelach do masażu. Zastanawiasz się, jaki masażer wybrać? Forum z opiniami to tylko jedno miejsce, w którym możesz zasięgnąć porad. Warto też skonsultować się z pracownikiem sklepu ze sprzętem medycznym, aby uzyskać poradę w sprawie idealnie dopasowanego masażera do pleców i karku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *