Jak prawidłowo korzystać z maty masującej kręgosłup?

Ból kręgosłupa często jest na tyle dokuczliwy, że uciekamy się do wszystkich sposobów byle tylko pozbyć się dyskomfortu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że każda, nawet najbezpieczniejsza metoda może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych, jeśli jest stosowana nieprawidłowo. To samo dotyczy korzystania z masażera. Jeżeli decydujesz się na zakup maty masującej kręgosłup to:
  • zrób to w dobrym sklepie ze sprzętem medycznym,
  • korzystaj z masażera zgodnie z instrukcją producenta.

Maty masujące – opinie lekarzy

Opinie lekarzy o matach masujących są na ogół pozytywne, jednak zawsze warto mieć na uwadze, że wszelkie dolegliwości ze strony kręgosłupa należy skonsultować ze specjalistą. Czasem niezbędna będzie rehabilitacja czy kuracja lekami, a do tego wspierająco maty masujące. Ile razy dziennie? Jak często używać maty do akupresury? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Standardowo nie ma ograniczeń, ale przesada w żadną stronę nie jest dobra. Szczególnie, jeśli w Twoim przypadku są przeciwwskazania do maty masującej: urazy kręgosłupa, świeże rany po operacjach, ciąża, choroba nowotworowa, złamanie kości czy wysoka gorączka.

Jak często można się masować?

Optymalnie jest korzystać z maty do akupresury na brzuch czy na kręgosłup raz-dwa razy w tygodniu. Dużo zależy też od tego, jak intensywny tryb pracy masażera preferujesz i jak długo trwa jedna sesja. Standardowo wystarczy od 15 do 30 minut, aby poczuć odprężenie, rozluźnienie i redukcję bólu oraz napięcia. Czy mogą pojawić się skutki uboczne? Mata do akupresury nieumiejętnie lub zbyt intensywnie użytkowana może wywołać podrażnienie, zaczerwienienie skóry lub reakcje alergiczne. Zdarza się to stosunkowo rzadko, ale warto mieć takie ryzyko na uwadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *