Jaka maska FFP3?

maseczki
Zależy Ci na skutecznej ochronie dróg oddechowych? Pierwszym krokiem jest wybranie dobrej maski, a to możliwe po określeniu, z jakimi zanieczyszczeniami i zagrożeniami masz do czynienia na co dzień. Jeżeli potrzebujesz naprawdę zaawansowanej ochrony, sięgnij po maseczki FFP3. Zatrzymują one nawet do 99% zanieczyszczeń, stanowiąc barierę zarówno dla lotnych związków jak PM10 czy PM2,5, jak również bakterii czy pierwotniaków. Co wpływa na skuteczność filtracji w ich przypadku? To przede wszystkim materiał o bardzo gęstym splocie, jak i filtr oczyszczający. Dowiedz się więcej o maskach z tej kategorii.

Maski FFP3 – rodzaje

Również wśród masek FFP3 znajdziesz produkty o różnych parametrach. Podstawowy podział obejmuje maski jednorazowe i te przeznaczone do użytku wielokrotnego. Są one oznakowane odpowiednio:
  • R (do użytku wielokrotnego),
  • NR (jednorazowe) – możesz nosić je maksymalnie 8 godzin lub do momentu aż zwilgotnieją.
W przypadku masek wielokrotnego użycia trzeba pamiętać o czyszczeniu i wymienianiu filtra zgodnie z zaleceniami producenta (zazwyczaj co 4 tygodnie), bo tylko wtedy masz zagwarantowaną skuteczność filtracji i optymalną ochronę. Przed czym? Okazuje się maska FFP3 ma szerokie zastosowanie, co wynika z jej uniwersalności i wysokiej wydajności.

Zastosowanie masek FFP3

Maska FFP3 nazywana też przeciwwirusową stanowi doskonałą barierę dla cząsteczek toksycznych w postaci stałej lub ciekłej. Najlepsze modele idealnie dopasowane do użytkownika mają niewielką nieszczelność na poziomie maksymalnie 5%. To oznacza, że przylegają lepiej od masek bawełnianych, a nawet chirurgicznych, a za tym idzie wyższy komfort noszenia dla osób, które mają okulary (szkła nie parują). Wysoki poziom filtracji umożliwia korzystanie z maseczek FFP3 zarówno w zakładach produkcyjnych i usługowych, jak również w placówkach medycznych, szczególnie w miejscach, gdzie przebywają osoby cierpiące na choroby zakaźne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *