Ile kosztuje maseczka FFP3?

maseczki
Stoisz przed zakupem maseczki FFP3? Zapewne zastanawiasz się, z jakim kosztem musisz się liczyć. Dzisiaj polskie maseczki FFP3 są dostępne w tylu wariantach, że na pewno możesz znaleźć coś, co będzie w Twoim zasięgu finansowym. Szczególnie, jeśli planujesz od razu większe zakupy, to zaopatrzenie się w całe opakowanie maseczek pozwoli Ci zaoszczędzić i czas, i pieniądze.

Koszt maseczki FFP3

Na rynku nie brakuje zarówno bardzo tanich, jak i drogich maseczek FFP3. Należy jednak pamiętać, że są to produkty o najwyższej klasie filtracji, niezwykle wydajne i szczelne, zatrzymujące nawet 99% pyłów, związków lotnych, bakterii i grzybów. W praktyce oznacza to wysokim komfort i bezpieczeństwo, a za te, na pewno się zgodzisz, czasem warto dopłacić. Ile? To też zależy od tego:
  • czy kupujesz maskę z filtrem czy bez filtra,
  • czy kupujesz maskę jednorazową czy wielokrotnego użytku,
  • ile sztuk zamawiasz (im większe opakowanie zbiorcze, tym niższy koszt jednostkowy maseczki),
  • gdzie kupujesz (stacjonarnie, online, w aptece, drogerii, sklepie),
  • jaką markę wybierasz.
Zazwyczaj jednak koszt maseczki waha się w przedziale od 3 do 10 złotych za sztukę. Analizując ceny w przypadku większych opakowań to np. za 25 sztuk maseczek Medivon DOC trzeba zapłacić 94 złote, podczas gdy 15 sztuk półmasek filtrujących będących wyrobami medycznymi marki BISAF kosztuje 159 złotych. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje, więc warto śledzić oferty sklepów – najlepiej internetowych. Tańsze okażą się także zakupy u autoryzowanego dystrybutora czy bezpośrednio u producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *