Jak wybrać kołnierz masujący kark, na co zwrócić uwagę?

Nasze ciało i zdrowie to najważniejsze co mamy, dlatego też musimy dbać o siebie najlepszymi metodami. Kwestia bólu karku jest niestety znana coraz większej liczbie osób. Co możemy z tym zrobić? Jednym z najlepszych rozwiązań oprócz ćwiczeń jest masażer karku. To urządzenie przenośne, łatwe w użyciu i przede wszystkim efektywne. Wybór masażerów jest duży, w tym artykule pomogę wam wybrać najlepszy z nich.

Masażery karku to najmniejsze urządzenia tego typu, a jednak działają równie dobrze jak ich większe odpowiedniki. Regularne stosowanie, czyli około 15 minut dziennie, daje nam wielką ulgę i pozwala całkowicie pozbyć się spiętych mięśni i bólu. Jest to genialna alternatywa dla fizjoterapeutów, do których musimy sami dojechać i płacić za każdą wizytę. Zamiast tego możemy spokojnie usiąść na fotelu w domowym zaciszu, w naszym samochodzie, a nawet w biurze przed komputerem i rozkoszować się masażem karku które dostarcza nam to genialne urządzenie. Masażer w żaden sposób nie ogranicza naszych ruchów i jest całkiem bezpieczny. Mimo tego, że jego cel jest jeden, masażery różnią się rozmiarami, sposobem masażu czy nawet rodzajem zasilania. Dzięki temu, że mamy taki wybór, możemy wybrać takie urządzenie, które idealnie zaspokoi nasze potrzeby. W niedalekiej przyszłości będzie to na pewno coś, co każdy będzie trzymał w plecaku, szufladzie swojego biurka czy w samochodowym schowku. W takim razie jak wybrać masażer który będzie odpowiedni dla nas?

Co jest jedną z największych zalet masażerów karku? Na pewno jest to mobilność, Kołnierz masujący Medivon Collar simple jest niewielkich rozmiarów, lekki, po założeniu nie czujemy jego ciężaru. Nie posiada żadnych niepotrzebnych kabli, zasilany jest na baterie. Jest stworzony do pracy przy komputerze która zazwyczaj jest powodem bólu karku. Łatwość użycia jest kolejnym wielkim plusem – po prostu zakładamy go na szyję (jest tak elastyczny, że nikt nie będzie miał problemów z rozmiarem), wybieramy rodzaj masażu który nas interesuje i pracujemy dalej odczuwając wielką ulgę. Mamy do wykorzystania wiele programów – masaż impulsami elektrycznymi, który jest bardzo dobry na wszelkiego rodzaju dolegliwości takie jak nerwobóle czy choroby stawów, masaż wibracjami który nas relaksuje, odpręża, rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie, a jakby tego było mało mamy możliwość włączenia funkcji grzania, która spotęguje działanie całej procedury. Wszystko to robi z niego wielofunkcyjną maszynę do masażu o bardzo małych rozmiarach. Jest to genialne urządzenie, za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli nie potrzebujesz najmocniejszych masażerów, nie masz wielkich problemów z karkiem i wystarczy Ci relaks i rozluźnienie – jest on idealny.

Na poważniejsze problemy potrzebujemy większego masażera, czegoś tak intensywnego, że wyleczy każdą naszą dolegliwość i rozluźni nawet najbardziej spięte mięśnie. Jeżeli potrzebujesz mocnego masażera, weź pod uwagę Kołnierz masujący Medivon Collar pro – jeden z najsolidniejszych na rynku. Posiada on dwie specjalne głowice masujące Shiatsu, odwzorowujące tradycyjny japoński masaż używany od stuleci przez masażystów. Ma on na celu przede wszystkim poprawę naszego samopoczucia, zdrowia, witalności i sprawności naszego ciała. Ułożone są one równolegle koło siebie kręcąc się wokół własnej osi (sam wybierasz w którą stronę), dzięki czemu wymasują one dokładnie miejsce, na które je zaaplikujemy. Jego budowa pozwala nam nie tylko na masaż karku i barków – możemy go używać w każdym miejscu naszego ciała, to bardzo proste i wygodne. Kabel zasilający o długości aż 180 centymetrów pozwoli nam na korzystanie z niego w każdej pozycji, a adapter zasilacza samochodowego pozwoli cieszyć się nam zabiegiem nawet siedząc w naszym aucie. Dodatkowa funkcja grzania pogłębia całkowite działanie masażu, dzięki czemu Collar PRO staje się specjalistą od największych problemów z naszymi mięśniami. Wykonany został z najwyższej jakości materiałów, do tego zawiera specjalne rękawy na ręce, dzięki czemu będzie nam się bardzo wygodnie z niego korzystało. To wymarzone rozwiązanie na wszystkie nasze dolegliwości.

Dłuższe podróże w przeróżnych formach transportu zawsze sprawiają nam ból i dyskomfort. Nieważne czy to pociąg, samolot, autobus czy samochód. Bezruch w pozycji siedzącej nie jest dla nas dobry. Firma Medivon przychodzi nam na ratunek ze specjalnym Kołnierzem Masującym dla podróżnych – Poduszka masująca Medivon Comfort Shiatsu. To co daje jej przewagę nad innymi to na pewno jej mobilność – schowamy ją bez problemu do plecaka lub walizki, nie ma żadnych kabli lub pilotów i wszystkie elementy sterujące są w nią wbudowane. Wbudowane silniki wibracyjne dają wielką ulgę i relaksują nasze mięśnie, coś czego potrzebujemy najbardziej w podróży. Gwarantuję, że po zakupie tego urządzenia, nie będziesz w stanie wyobrazić sobie jakiejkolwiek podróży bez niego, tani i efektywny gadżet który dba o twój stan zdrowia i samopoczucie – czego chcieć więcej! Warto zwrócić uwagę również na możliwość wyboru intensywności masażu, dzięki temu sami ustalamy jak mocno urządzenie będzie działać.

Kołnierze masujące będą nam ułatwiać życie w biurach, domach i w podróżach. Są dużo mniejsze od mat i masażerów ręcznych, ale nie są gorsze pod względem efektów masażu. Warto jest skorzystać z tego który będzie odpowiadać nam najbardziej skoro jego zadanie to polepszyć nasz stan zdrowia i nasze samopoczucie. Zakup musimy uzależniać od tego gdzie będziemy z niego korzystać i jak bardzo intensywny masaż jest nam potrzebny. Na szczęście dzięki najnowszym technologiom mamy w czym wybierać i bez trudu możemy znaleźć idealny masażer dla siebie. Większość osób które sprawiło sobie taki gadżet, wpisało masaż karku i barków w swoją codzienną rutynę. Nie tylko relaksują one nasze mięśnie, ale mają też zastosowanie medyczne i wpływają na nasze samopoczucie, o czym warto pamiętać. Polecam każdemu, kto dziennie ma chociaż 15 min wolnego czasu. Krótki zabieg, a potrafi zdziałać cuda.

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *