W Twoim życiu doszło do niespodziewanego wypadku, który spowodował, że któryś z Twoich mięśni przestał pracować prawidłowo? Może dopadła Cię choroba, na którą nie byłeś przygotowany, a w przypadku jej leczenia istotna jest regularność wykonywania zabiegów terapeutycznych? Elektrostymulacja w domu to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z urazem mięśni, ale nie zawsze mogą korzystać z wizyt u fizjoterapeuty.
W pełni bezpieczny zabieg można wykonać w dowolnym czasie w domu i poza nim. Nie jesteś przy tym zobligowany do czekania w coraz dłuższych kolejkach do gabinetu rehabilitacji i nie musisz ponosić dodatkowych kosztów za wizyty! Takie możliwości da Ci nowoczesny elektrostymulator marki Medivon.
Elektrostymulacja mięśni – na czym to polega?
Elektrostymulacja mięśni jest metodą fizykoterapii, która w leczeniu niedowładu bądź osłabienia któregoś z mięśni wykorzystuje prąd elektryczny. Metoda ta jest również coraz chętniej i częściej stosowana w kosmetyce. Elektrostymulacja ma na celu wywołanie skurczu mięśniu – impuls wysyłany do tkanki stymuluje naturalną, czyli fizjologiczną reakcję organizmu. Podczas zabiegu najczęściej stosowany jest prąd modulowany, impulsowy i stały. Tego rodzaju leczenia nie należy się w żaden sposób obawiać ponieważ wykorzystywany prąd elektryczny posiada bardzo niskie natężenie i jest w 100% bezpieczny dla naszego zdrowia. Elektrostymulatory są powszechnie wykorzystywane w sanatoriach, gabinetach rehabilitacji i fizjoterapii.Kiedy warto stosować elektrostymulatory mięśni?
W ludzkim ciele może znajdować się nawet około 500 mięśni, które każdego dnia wykonują ciężką pracę i pozwalają prawidłowo funkcjonować wszystkim układom w organizmie. Jeżeli któryś z nich przestaje wykonywać podstawowe ruchy „skurcz i rozkurcz”, wówczas może dojść do procesu zanikania mięśnia. Powodem takiego stanu rzeczy może być przebyty uraz, choroba genetyczna lub ustrojowa czy schorzenia dotykające kręgosłup oraz układ nerwowy. Różne schorzenia prowadzą także do występowania dolegliwości bólowych. Impulsy elektryczne generowane przez urządzenie mogą wówczas „oszukiwać” mózg i ograniczać przesyłanie do niego informacji od nerwów czuciowych, na które działa elektrostymulacja. W wyżej wymienionych przypadkach przychodzi na ratunek elektrostymulator. Urządzenie wykorzystujące prąd elektryczny, który doprowadza do skurczu i rozkurczu chorego mięśnia. Elektrostymulacja może być pośrednia i bezpośrednia. Ta pierwsza pobudza nerw osłabionego mięśnia, druga zaś pobudza cały jego obszar. Efekty elektrostymulacji są odczuwalne już po niedługim czasie od rozpoczęcia terapii. Do najczęściej wskazywanych zalicza się:- odżywienie mięśni,
- niwelowanie bólu,
- zmniejszenie napięcia mięśni po wysiłku,
- poprawę ukrwienia.
Stosowanie elektrostymulacji w kosmetyce
Wspominaliśmy, że elektrostymulacja jako metoda fizykoterapii znalazła swoje miejsce również w kosmetyce. Zabieg z wykorzystaniem elektrostymulatora na powierzchni twarzy cieszy się ostatnio rosnącą popularnością. Dzięki niemu dochodzi do poprawy odżywiania komórek ciała oraz wsparcia procesu produkcji elastyny i kolagenu. Elektrostymulacja i jej efekty w kosmetyce są z pewnością godne uwagi! Regularnie wykonywane zabiegi gwarantują:- napięcie i ujędrnienie skóry,
- odżywienie skóry,
- poprawę owalu twarzy.