Jak długo działa maska z filtrem FFP3?

maseczki
Szukasz maski, która zapewni Ci wysoki poziom ochrony? Z jednej strony musisz wybrać dobry, certyfikowany produkt z filtrem, z drugiej – prawidłowo go użytkować. Tu powstaje pytanie o eksploatację masek z filtrem FFP3. Ta wersja środka ochrony własnej jest bardzo skuteczna i rekomendowana, bo usuwa nawet 99% zanieczyszczeń. Jest zatem wysoce skuteczna nie tylko w walce z koronawirusem, ale też innymi wirusami, bakteriami czy zarazkami. Poziom ochrony może się jednak zmieniać – jeżeli zbyt długo nosisz maskę lub robisz to niepoprawnie, wówczas nie wykorzystujesz jej potencjału w pełni.

Użytkowanie maski z filtrem FFP3

Maska z filtrem FFP3 jest przeznaczona do wielokrotnego użytku, pod warunkiem, że odpowiednio o nią dbasz – czyścisz po zdjęciu, dezynfekujesz, przechowujesz w kontrolowanych warunkach. Jeżeli nosząc maskę, zaczynasz odczuwać opory powietrza, trudniej Ci się oddycha i masz wrażenie dyskomfortu, to znak, że maskę trzeba wymienić na nową.

Kiedy i dlaczego wybrać maskę z filtrem FFP3?

Maska FFP3 jest wysoce skutecznym zabezpieczeniem przed zanieczyszczeniami z powietrza. Chodzi tu zwłaszcza o substancje lotne – pyły, dymy, aerozole oraz stałe. Te najbardziej szkodliwe nie są pozbawione toksyn. Długie i częste obcowanie z nimi sprawia, że mogą wywoływać choroby. Wiele z tych cząsteczek to nie tylko nośniki wirusów i bakterii, ale też substancji rakotwórczych. Maseczki FFP3 to najbardziej zaawansowane środki ochrony własnej stosowane np. w zakładach produkcyjnych, usługowych i innych, gdzie mamy do czynienia ze szkodliwymi dla człowieka substancjami. Filtracja na poziomie 99% i przyleganie do twarzy z zaledwie 5% nieszczelnością sprawiają, że skuteczność filtracyjna jest na bardzo wysokim poziomie. Maski FFP3 są w stanie zatrzymać cząsteczki do 0,6 μm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.