Ile można nosić maseczki kn95?

maseczki
Rzadziej spotykamy taki sposób znakowania maseczek ochronnych. Gdy staniesz się posiadaczem takiego produktu, możesz się zastanawiać nad tym, czy jest on jednorazowy, czy wielokrotnego użytku. Spieszymy wyjaśnić!

KN95 – co to za maseczka?

Aby lepiej zrozumieć, o jakie maseczki chodzi, na początek wyjaśniamy co oznacza symbol KN95. To symbol oznaczający, że krajem produkcji maski są Chiny, natomiast jej skuteczność wynosi 95% (to minimalna ilość szkodliwych cząsteczek zatrzymywanych przez maseczkę tego typu). Skuteczność ich działania porównuje się do popularnych maseczek FFP2, które są najczęściej stosowanymi maseczkami. Są to wystarczające środki ochrony własnej, by ochronić przed koronawirusem i podobnymi zagrożeniami .

Jak długo nosić maseczkę KN95?

O tym, czy maseczka z serii KN95 jest przeznaczona do jednorazowego czy wielokrotnego użytku, decyduje również producent. Na opakowaniu umieszcza on symbol, który jest dla Ciebie sygnałem. Jak prawidłowo go odczytać?
  • NR – maseczka jednorazowa – po jednym zastosowaniu należy ją zdjąć i zutylizować (maksymalny czas noszenia to zazwyczaj 8 godzin),
  • R – maseczka wielokrotnego użytku – można stosować ją wiele razy, jednak jednorazowo nie dłużej niż 8 godzin. Należy odpowiednio dezynfekować ją, prać, suszyć i prasować w wysokiej temperaturze po każdym użyciu.
Zawsze stosuj maskę zgodnie z zaleceniami producenta. To da Ci pewność, że zapewniasz sobie i innym optymalny poziom ochrony i pozwoli Ci poczuć się pewniej, gdy wychodzisz z domu i znajdujesz się w większym skupisku osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *