Cellulit – walka z niedoskonałościami

Zmora prawie 80 procent kobiet na całym świecie, powód wielu kompleksów oraz często nawet w skrajnych przypadkach i depresji. Mowa tu oczywiście o cellulicie. Potocznie nazwany skórką pomarańczową, przez lekarzy chorobą tkanki tłuszczowej, potrafi przysporzyć nam bardzo wielu problemów. Najczęściej dotyka dojrzałe kobiety aczkolwiek coraz więcej młodszych pań narzeka na jego towarzystwo. Dlaczego się pojawia? Jakie są tego przyczyny? Jak mu zaradzić?

Cellulit

Cellulit nazwany przez lekarzy chorobą tkanki tłuszczowej, to nic innego jak zbyt wielka ilość tłuszczu, która gromadzi się pod skórką. W związku z bardzo dużą ilością przetworzonego jedzenia z jaką spotykamy się w obecnych czasach, pod naszą skórą odkładają się również toksyny. One bowiem także są powodem występowania nielubianej przez nas skórki pomarańczowej. Z problemem, który rodzi wiele kompleksów i wprawia nas w wielki dyskomfort, należy walczyć. Wbrew ogólnej opinii z jego obecnością nie spotykają się jedynie kobiety z nadwagą. Przyczyn występowania cellulitu może być naprawdę bardzo wiele.

Cellulit przyczyny

Przyczyn cellulitu jest bardzo wiele. Często są one przez nas bagatelizowane bowiem nie wiemy, że mogą doprowadzić do pojawienia się dosyć sporych grudek oraz nierówności pod naszą skóra. O to kilka z nich:

  • złe odżywianie się
  • brak aktywności fizycznej
  • siedzący tryb życia
  • spożywanie zbyt dużej ilości produktów przetworzonych
  • naruszona gospodarka hormonalna
  • nieregularność posiłków
  • zwiększona ilość estrogenów
  • wady krążenia
  • obcisła odzież
  • duże ilości soli oraz cukru w diecie

Tych przyczyn może być jeszcze więcej bowiem wszystko zależy od naszego organizmu. Wypisane powyżej to te, które są najczęstszymi powodami występowania na naszym ciele cellulitu.

Sposoby na cellulit

Osoby dotknięte problemem cellulitu chcą wiedzieć jak mogą się go pozbyć. Wymagamy szybkiej, skutecznej oraz niedrogiej terapii, która doprowadzi do tego, iż nasza skóra na nowo stanie się gładka oraz jędrna. W sieci możemy znaleźć bardzo wiele rad, które mają nam pomóc w osiągnięciu naszego celu.

Aktywność fizyczna oraz dieta – te dwa elementy potrafią zdziałać cuda! Zdrowe, regularne posiłki, bez nadmiaru tłuszczu, soli oraz cukru, potrafią sprawić, że na efekt poprawy naszej skóry nie trzeba długo czekać. Aktywność fizyczna powinna być odpowiednio dobrana do naszego trybu dnia. Jeżeli nie lubimy biegać, pływać, czy chodzić na siłownię, w sieci znajdziemy mnóstwo typowych ćwiczeń na walkę ze skórką pomarańczową. Ważne aby dieta oraz sport nie były chwilowe bowiem problem szybko może wrócić!

Domowe sposoby – istnieje bardzo wiele przepisów na różnego rodzaju peelingi bądź kremy, które spokojnie możemy wykonać w domu. Ich regularne stosowanie również przynosi niesamowite efekty! Takim najczęstszym składnikiem peelingu są fusy z kawy, które sprawdzają się idealnie w walce z cellulitem!

Zabiegi w salonach kosmetycznych – szeroka oferta zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że w bardzo szybkim czasie możemy pozbyć się problemu z cellulitem. Udając się na zabieg np. Maximusa, czy Venus Legacy, mamy pewność, że nasz skóra nie tylko pozbędzie się skórki pomarańczowej, ale i zostanie poprawione jej mikrokrążenie. Te usługi natomiast nie powinny zastąpić nam codziennej zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.

Masażer na cellulit

Kolejnym i bardzo efektywnym sposobem na walkę z cellulitem jest masażer ręczny. Małe, poręcze urządzenie, które pozwala nam na wykonanie bardzo intensywnego raz głębokiego masażu naszej skóry, potrafi sprawić, że bardzo szybko zapomnimy o naszych niedoskonałościach. Jego mała wielkość sprawia, że możemy go ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Dodatkowo spora ilość zmiennych głowic pozwala nam na dopasowanie urządzenia do każdej partii naszego ciała. Dzięki masażerowi oszczędzamy nasz czas oraz pieniądze, które wydalibyśmy na wizytę w salonie medycyny estetycznej. Domowa kuracja jest bezpieczna, skuteczna oraz przynosi spektakularne efekty!

W naszej ofercie również można znaleźć specjalnie przygotowaną ofertę masażerów, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wszystko po to aby nasi klienci mogli długo cieszyć się domowym luksusem w postaci codziennej pielęgnacji własnego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *