Ulga w narastającym bólu mięśni i kręgów

Ulga w narastającym bólu mięśni i kręgów

Wiele osób coraz częściej zmaga się z różnymi dolegliwościami, które najczęściej są konsekwencją siedzącego trybu życia. Spędzenie kilku godzin dziennie za biurkiem bądź kierownicą, nie może być czymś miłym i dobrym dla naszego zdrowia. Bóle mięśni, karku, szyi, czy też pleców to dzisiaj codzienność. Niestety na owe dolegliwości nie skarżą się już tylko starsi ludzie, ale również coraz młodsi. Jak temu zaradzić aby na nowo zacząć żyć bez bólu i poczuć ulgę?

Ból kręgosłupa

Badania pokazują, że nawet 80 % ludzi na świecie, doświadcza bólu kręgosłupa w bardzo wielu przypadkach. Przyczyn można szukać wiele bowiem mogą nią być:

  • złe postawy naszego ciała
  • brak aktywności fizycznej
  • chodzenie w zbyt wysokich obcasach
  • zbyt długa, nienaturalna postawa
  • siedzący tryb życia

Ostatni punkt jest uważany za najczęstszą przyczynę naszych problemów. Jak sobie z tym radzić? Niestety wiele osób, mimo iż uskarża się na tego typu nieprzyjemne bóle, które nie pomagają nam w codziennym życiu, bagatelizuje je. Dlaczego? Biorąc pod uwagę obecne czasy i prędkość z jaką przyszło nam żyć, nie każdy z nas ma czas na wizytę u fizjoterapeuty. Nie każdego też jest stać na taki luksus ponieważ jeden masaż nam na pewno nie pomoże. Stosowane maści to uśmierzenie bólu na jakiś czas, który potem i tak do nas wraca, często ze zdwojoną siłą. Należy pamiętać, że im dłużej pozwalamy narastać naszemu problemowi tym szybciej stanie się on większy i cięższy do wyleczenia. Na szczęście współczesna branża fizjoterapii domowej stale się rozwija i na rynku możemy dostać urządzenia, które potrafią nas wyleczyć i sprawić, że znowu poczujemy czym jest życie bez bólu. Tymi urządzeniami są kołnierze masujące, za pomocą których zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z kręgosłupem. Regularne masaże z ich użyciem, które możesz wykonywać w pracy, domu, czy nawet samochodzie okażą się dla Ciebie zbawienne. Ich zakup dodatkowo sprawi, że zaoszczędzisz swój czas oraz pieniądze, które poświęcił byś na wizyty u fizjoterapeuty.

Ból szyi

Ból szyi to kolejny z tych, które nie pozwalają nam cieszyć się codziennymi czynnościami tak jakbyśmy tego chcieli. Przeszywający, pojawiający się co jakiś czas bądź będący z nami non stop. Przyczyn znowu może być wiele tak samo jak w przypadku bólu kręgosłupa. Ponownie jednak z bólem karku zmaga się bardzo wielka liczba osób, czego powodem najczęściej jest również tryb siedzący, ale i stres, przeciągi czy też niewygodna pozycja podczas snu. Oczywiście istnieje wiele sposobów na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości bowiem możemy:

  • zacząć używać odpowiednich maści, które uśmierzą ból
  • zwracać uwagę na odpowiednie ułożenie głowy w stosunku do kręgów szyjnych
  • stosować delikatne masaże i ćwiczenia usprawniające
  • brać często ciepłe, rozluźniające ból kąpiele

Nie da się jednak ukryć, że często na wyżej wspomniane czynności, które mają zapobiec naszemu cierpieniu, zwyczajnie nie mamy czasu. No dobrze, ale brak czasu to żadna wymówka ponieważ ból narasta, my nie potrafimy wykonać już pewnych codziennych czynności, a nasze samopoczucie spada. Kontakty towarzyskie ulegają popsuciu z powodu naszego ciągłego podenerwowania spowodowanego bezsilnością. W tym przypadku również mogą nam pomóc kołnierze masujące, które idealnie dopasują się do każdej szyi. Ich lekkość sprawia, że możemy je ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. Kilkugodzinne siedzenie przed biurkiem? A może pół dnia za kierownicą? Z kołnierzem każda z tych czynności na nowo stanie się przyjemna. Regularne masaże, które wykonasz w domu, spowodują, że z czasem na nowo zapomnisz o bólu, a codzienne obowiązki, które tak kiedyś kochałeś, ponownie będą mogły być przez Ciebie wykonywane. Tylko osoby, którym przyszło zmagać się z tego typu bólem wiedzą jaką niesamowitą wartość ma życie bez niego. Kołnierze masujące, które również znajdziesz w naszej ofercie MEDIVON sprawią, że poczujesz wielką ulgę. Dodatkowo Twój portfel oraz czas na tym nie ucierpią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *