Maski FFP2: cena – czy jest najważniejsza?

maseczki
To naturalny odruch człowieka, że szukając produktów do zakupienia stacjonarnie czy online najpierw porównujemy ceny. Gdy widzimy coś tańsze, to automatycznie wykazujemy tym zainteresowanie, czasem tracąc na moment czujność. To samo może zdarzyć się, kiedy szukamy maski FFP2. Czy cena idzie w parze z jakością? Niekoniecznie maska za 2 złote będzie równie skuteczna, co produkt kosztujący 10 razy więcej. Nie należy skreślać żadnego z nich, trzeba jednak zastanowić się, z jakimi zagrożeniami na co dzień się mierzymy i, jeśli uznamy, że potrzebujemy bardziej zaawansowanej ochrony, sięgnąć po to, co ma najlepsze parametry, a nie najniższą cenę.

Ile kosztują maski FFP2?

Dobra wiadomość jest taka, że maski FFP2 nie są bardzo drogie. Nawet, jeśli musisz kupić ich więcej, to opakowania zbiorcze są wyceniane bardzo atrakcyjne – w przeliczeniu na jedną sztukę koszt zakupu zdecydowanie się zmniejsza. Jak kształtują się ceny? Wszystko zależy od producenta, marży narzuconej przez sklep, jakości produktu i ilości, w jakiej jest sprzedawany. Do porównania możemy wziąć kilka różnych maseczek:
  • biała maseczka ochronna FFP2 NR, 5-warstw – cena za 100 sztuk to 240 złotych,
  • czarna polska maseczka ochronna FFP2 NR, 5-warstw, półmaska filtrująca – 100 sztuk za 175 złotych,
  • 20 x maseczka ochronna FFP2 BISAF BS2 AIR, ułatwione oddychanie – 149 złotych.

Czym kierować się przy zakupie maseczki?

Czym kierować się, kupując maseczki FFP2? Na pewno wielkością opakowania, ale też konstrukcją samych masek. Jeżeli masz większe wymagania względem komfortu noszenia, jakości wykonania, a nawet designu to możesz poszukać propozycji z innego przedziału. Czarne maski są nie tylko skuteczne, ale też efektownie się prezentują, z kolei modele biodegradowalne rozkładają się szybko i nie zanieczyszczają środowiska. Co do masek ułatwiających oddychanie to są one wysoce skuteczne, a za sprawą giętkiej i elastycznej konstrukcji bardzo wygodne w noszeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *