Jaka mata masująca na fotel?

Jak uprzyjemnić sobie godziny spędzone w pracy, chroniąc jednocześnie ciało przed nadmiernym zmęczeniem i dyskomfortem? Podstawą jest oczywiście ergonomiczny fotel biurowy, który możesz dodatkowo doposażyć w matę masującą. Opinie lekarzy na temat wyrobów o charakterze medycznym są pozytywne, a ich rekomendacje zdają się potwierdzać liczne opinie zgromadzone w rankingach mat masujących. Jaką matę masującą na plecy wybrać?

Maty lecznicze, rehabilitacyjne

Do bardziej zaawansowanego użytku sprawdzą się najlepiej maty lecznicze i rehabilitacyjne. Takie maty masujące na łóżko czy na fotel pomogą osobom, które odczuwają dolegliwości bólowe w różnych częściach kręgosłupa, ale też w barkach czy pośladkach. Wiele godzin w pozycji siedzącej nie musi już być Twoim zmartwieniem. Dzięki podgrzewaniu, a następnie masowaniu o dowolnej intensywności poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty. W bardziej zaawansowanych modelach spotkasz takie opcje jak masaż Shiatshu, 2D/3D i masaż powietrzny w technologii air pressure. Przyjemność z masażu jest tym większa, że urządzenia pracują tak, że czujesz się, jakbyś był w rękach najlepszego masażysty!

Maty relaksacyjne, podróżne

Jeżeli męczą Cię dalekie podróże lub po prostu szukasz kompaktowej, dobrej maty masującej na fotel sprawdź produkty relaksacyjne. W rankingu mat masujących zajmują one wysokie pozycje z uwagi na atrakcyjne ceny, intuicyjną obsługę i niezawodne działanie. Kule obracające się wewnątrz maty generują delikatne i przyjemne wibracje. Z czasem możesz zwiększyć ich moc i częstotliwość, a to za sprawą regulacji pracy głowic masujących oraz stopnia wibracji (zazwyczaj od 1 do 5). Kupując masażer tego typu zwróć uwagę na jego rozmiar – powinien pasować do fotela i nie ześlizgiwać się z niego. Ważny może też okazać się design – materiał oprócz estetycznego koloru i wykończenia powinien cechować się wytrzymałością na rozdarcia, przetarcia, zabrudzenia. Dobrze, kiedy jest t tkanina oddychająca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *