Kontrola temperatury dziecka – dlaczego jest to ważne?

Dziś temat, który z pewnością zainteresuje, a także okaże się pomocny szczególnie rodzicom. Mianowicie zajmiemy się kwestią mierzenia temperatury u dzieci. Odpowiemy na pytanie dlaczego to tak ważne, aby jej pomiar był wykonywany regularnie. Zostaną Wam także przedstawione pewne zasady, których warto się trzymać aby uzyskać jak najbardziej wiarogodny wynik, a na koniec poznacie rekomendowany termometr od Medivon.

Oczywiście jedną z pierwszych metod sprawdzenia czy nasza pociecha ma podwyższoną temperaturę jest metoda palpacyjna, czyli po prostu przyłożenie dłoni, ust czy policzka do główki dziecka. Warto jest wykonywać pomiar temperatury regularnie, to ważne by stan zdrowia dziecka, zwłaszcza kiedy jest jeszcze malutkie, był ciągle monitorowany. Jest kilka zasad, które pozwolą rodzicom przejść sprawnie przez ten proces. Gdzie dokonać pomiaru temperatury? Generalnie można to zrobić w czterech miejscach: w odbycie, uchu, w ustach czy pod pachą. I teraz jedna szalenie istotna informacja. Każde z wyżej podanych miejsc wykaże nieco inną temperaturę. Dlatego naprawdę nie warto jest mierzyć temperatury w nich wszystkich, ponieważ pomiary będą się różnić i wcale nie będzie to świadczyć o popsutym termometrze.

Dlatego pierwsza zasada to: wybierz tylko jedno miejsce, które będzie przeznaczone do wykonania pomiaru. Warto jest stosować każdą metodą w odpowiedni dla dziecka wieku. To znaczy, że dziecko do lat 3 warto jest poddać rektalnej metodzie pomiaru temperatury. Następnie między 4, a 5 rokiem życia warto zmienić metodę i badać temperaturę w buzi dziecka. Tutaj ważna rada: na około 15 minut przed mierzeniem temperatury nie podawajmy dziecku ani ciepłego ani zimnego napoju, aby wynik nie był przekłamany. Obecnie jest na rynku ogrom opcji i różnych możliwości, dlatego warto jest wbrew pozorom wybrać urządzenie, które będzie minimalistyczne, a zarazem sprawdzone i proste w obsłudze. Czas zaproponować Wam konkretne rozwiązanie. Jednym z lepszych i naprawdę wygodniejszych termometrów jest medivon, termometr bezdotykowy. Co za wygoda! Ten model dedykowany jest rodzicom i to z myślą o nich został stworzony. Możemy mierzyć dziecku temperaturę w czasie snu, bez ryzyka pobudki ponieważ urządzenie jest niemal bezgłośne. Pomiar jest wykonywany w ciągu kilku sekund.

Urządzenie jest genialne również z tego prostego faktu, że jest intuicyjny w obsłudze oraz bardzo czytelny. Pamiętacie stare termometry z rtęcią? Zostały one nie bez powodu zastąpione nowymi, które są przede wszystkim bezpieczne dla naszego zdrowia oraz dla zdrowia naszych dzieci. A teraz absolutny HIT! Termometr Medivon ma genialną funkcję, wystarczy zmienić ustawienie i dokonać pomiaru na przykład przedmiotów! Tyle z praktycznych aspektów dotyczących mierzenia temperatury, Pamiętajmy, że jest to konieczna i bardzo ważna czynność. Dzieci, zwłaszcza te które nie potrafią jeszcze mówić, raczej nie poinformują nas o tym, że słabo się czuję i że prawdopodobnie mają gorączkę. My jako rodzice musimy być czujni i to do nas należy kontrola tego aspektu. Pomiar temperatury, zwłaszcza przy użyciu produktu medivon trwa ledwie kilka sekund więc powinien być to niemal co dzienny rytuał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *