Jakie są zalety maseczki z filtrem FFP3?

Maseczki z filtrem FFP3 mają bardzo szeroki zakres zastosowań, dlatego są jednymi z najbardziej cenionych w walce z bakteriami i wirusami. Ale to nie wszystko, bo równie skuteczne okazują się w roli bariery zatrzymującej pył, dym, szkodliwe, a nawet toksyczne opary uwalniające się np. podczas produkcji farb, lakierów i innych substancji. Wszechstronność to najważniejsza cecha maseczek, które zyskały na popularności w czasie pandemii. Lista ich zalet jest jednak dłuższa.

Dlaczego maseczki FFP3?

Maseczki FFP3 stoją najwyżej w ogólnej klasyfikacji. Odnosi się ona do szczelności i stopnia filtracji, który w przypadku tych środków ochrony własnej wynosi odpowiednio 95 i 99%. To bardzo dobry wynik, który oznacza ścisłe kontrolowanie ilości i jakości powietrza trafiającego do Twoich dróg oddechowych. Inną cechą maseczek, która wpływa nie tyle na ich skuteczność, co komfort noszenia, jest to, że powstają z miękkich włóknin. To kilka warstw, które zatrzymują już niewielkie cząsteczki o wielkości maksymalnej 0,6 μm. Możesz zatem czuć się naprawdę bezpiecznie!

Maseczki FFP3 – wysoki poziom ochrony

Maseczki FFP3 zapewniają wysoki poziom ochrony w różnych sytuacjach. Z uwagi na to, że część z nich jest przeznaczona do wielokrotnego użytku, można powiedzieć, że jest to inwestycja na dłuższy czas. Należy tylko odpowiednio przestrzegać zaleceń producenta odnośnie do długości noszenia, sposobu obsługi, częstotliwości wymiany filtrów oraz innych mających realny wpływ na zabezpieczenie błon śluzowych przed wnikaniem szkodliwych cząsteczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *