Jak działa i na czym polega masaż shiatsu

Na rynku dostępnych jest ogromny wybór mat masujących czy masażerów. Możemy spotkać coraz nowsze i lepsze wersje, z nowymi funkcjami. Wybór jest naprawdę duży. Warto więc na początku zadać sobie pytanie na jakim urządzeniu nam zależy. Jakie mamy potrzeby i oczekiwania, a przede wszystkim jakie są nasze dolegliwości.

Na dzień dzisiejszy do wyboru mamy maty masujące, które rewelacyjnie sprawdzają się dla osób, które dużo podróżują, lub pracują za biurkiem, ponieważ z łatwością dostosowują się do ciała w czasie siedzenia.

Maty posiadają oczywiście pilot z ustawieniami, który pomoże nam wybrać odpowiedni program masażu. Warto dodać, że maty wyposażone są w kilka głowic masujących, które umiejscowione są w strategicznych miejscach.

Masażery natomiast są obecnie niezwykle poręczne, niewielkie i naprawdę wygodne dla użytkownika. Producenci przykładają dużą wagę ne tylko do funkcjonalności, skuteczności działania ale również wyglądu i estetyki produktu.

Tak jak w przypadku mat masujących, masażery również dają możliwość wyboru programu masującego, ponadto najczęściej posiadają one wymienne końcówki, aby jeszcze lepiej spełnić oczekiwania użytkownika.

Czy masażery shiatsu faktycznie pomagają ulżyć w bólu?

W jakich sytuacjach, przy jakich dolegliwościach mogą nam pomóc maty masujące lub masażery? Przede wszystkim tego typu urządzenia sprawdzają się w przypadku bólu mięśni, bólu kręgosłupa, który jest wywołany siedzącym trybem życia bądź urazem, czy chorobą.

Ale to nie wszystko niektóre urządzenia posiadają opcję grzania co przynosi cudowne efekty dla osób, które cierpią z powodu podrażnienia nerwów. Korzyści płynących ze stosowania tych produktów jest oczywiście więcej.

Jedną z mat masujących, która zasługuje na uwagę jest mata masująca Shiatsu. Ogromnym atutem tej maty to zastosowanie ruchomych głowic masujących które w naturalny sposób symulują ruchy dłoni klasycznego masażu shiatsu. 

Wysokiej jakości materiały zastosowane przy budowie mat dają użytkownikowi komfort w trakcie trwania masażu, nie wywołują podrażnień skóry, a dodatkowo w bardzo łatwy sposób możemy utrzymać je w czystości. Mata oprócz właściwości masujących, wytwarza ciepło co tylko potęguje lecznicze właściwości maty.

Maty są genialnym produktem, ponieważ masują jednocześnie dużą powierzchnię naszego ciała, przynosząc ulgę w bólu, wspomagają krążenie krwi co przekłada się na korzystne rezultaty dla całego organizmu. Możemy jej także używać w celu relaksacji, odprężenia po ciężkim dniu.

Warunkiem koniecznym do tego, aby mata skutecznie poradziła sobie z dyskomfortem czy bólem jest jej regularne stosowanie.

Propozycją urządzenia, które także zasługuje na uwagę jest masażer do stóp Shiatsu.

Podczas masażu stóp uciskanie konkretnych punktów na stopach w opinii wielu masażystów ma niesamowite pozytywne efekty. Masażery do stóp firmy Medivon wyposażone są w specjalne, masujące wypustki. Ponadto posiadają funkcję podgrzewania co dodatkowo wpływa na skuteczność masażu.

Masażer wyposażony jest w aż 18 wypustek rotacyjnych. Masażer jest prosty w utrzymaniu czystości, dodatkowo jego wygląd jest bardzo estetyczny.

- 17%
Original price was: 2,999.00 zł.Current price is: 2,499.00 zł.
- 33%
Original price was: 1,499.00 zł.Current price is: 999.00 zł.
Promocja!
Original price was: 249.00 zł.Current price is: 199.00 zł.

Masażery czy maty masujące oczywiście nie pomogą na wszystkie dolegliwości, choroby nie odejdą jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Z pewnością jednak pozwolą skutecznie rozprawić się ze zmęczeniem, spiętymi mięśniami, zakwasami, pod warunkiem, że będą stosowane regularnie.

Maty masujące jak również masażery są bezpieczne dla naszego zdrowia dlatego też może korzystać z nich kilka razy dziennie w razie potrzeby, silnego bólu bez obaw. Regularność stosowania to klucz do efektywności tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *