Jak działa i na czym polega masaż shiatsu

Obecnie mamy ogromny wybór dotyczący wszelkiego rodzaju mat masujących czy masażerów. Możemy spotkać coraz to nowsze i lepsze wersje, z nowymi funkcjami. Wybór jest naprawdę duży. Warto więc na początku zadać sobie pytanie na jakim urządzeniu nam zależy, jakie mamy potrzeby i oczekiwania, a przede wszystkim jakie są nasze dolegliwości. Na dzień dzisiejszy do wyboru mamy na przykład maty masujące, które rewelacyjnie sprawdzają się dla osób, które dużo podróżują, lub pracują za biurkiem, ponieważ z łatwością dostosowują się do ciała w czasie siedzenia. Maty posiadają oczywiście pilot z ustawieniami, który pomoże nam wybrać odpowiedni program masażu. Warto dodać, że maty wyposażone są w kilka głowic masujących, które umiejscowione są w strategicznych miejscach. Masażery natomiast są obecnie niezwykle poręczne, niewielkie i naprawdę wygodne dla użytkownika. Producenci przykładają dużą wagę do tego, aby masażery były funkcjonalne i skuteczne ale, by również cieszyły oko.

Wykonywane są one starannie, z dbałością o detale. Tak jak w przypadku mat masujących, masażery również dają możliwość wyboru programu masującego, ponadto najczęściej posiadają one wymienne końcówki, aby jeszcze lepiej spełnić oczekiwania użytkownika. Tyle z informacji ogólnych na temat urządzeń do masowania, przejdźmy do tego, czy faktycznie pomagają ulżyć w bólu. W jakich sytuacjach, przy jakich dolegliwościach mogą nam pomóc maty masujące lub masażery? Przede wszystkim tego typu urządzenia sprawdzają się w przypadku bólu mięśni, bólu kręgosłupa, który jest wywołany siedzącym trybem życia bądź urazem, czy chorobą. Ale to nie wszystko niektóre urządzenia posiadają opcję wytwarzania ciepła co przynosi cudowne efekty dla osób, które cierpią z powodu podrażnienia nerwów. Korzyści płynących ze stosowania tych produktów jest oczywiście więcej, o tym za chwilę. Jedną z mat masujących, która zasługuje na uwagę jest mata masująca Shiatsu. To co jest ogromnym atutem tej maty to materiały, z których jest wykonana. Wysokiej jakości materiały dają przede wszystkim użytkownikowi komfort w trakcie trwania masażu, nie wywołują podrażnień skóry, a dodatkowo w bardzo łatwy sposób możemy utrzymać je w czystości. Mata oprócz właściwości masujących, wytwarza ciepło co tylko potęguje lecznicze właściwości maty. Maty są genialnym produktem, ponieważ masują one jednocześnie dużą powierzchnię naszego ciała, przynosząc ulgę w bólu, wspomagają także krążenie krwi co przynosi szalenie korzystne rezultaty dla całego organizmu. Możemy jej także używać w celu relaksacji, odprężenia po ciężkim dniu.

Warunkiem do tego, aby mata skutecznie poradziła sobie z dyskomfortem czy bólem jest jej regularne stosowanie. Propozycją urządzenia, które także zasługuje na uwagę jest masażer Shiatsu. To masażer do stóp. Masaż stóp, uciskanie konkretnych punktów na stopach w opinii wielu ma niesamowite skutki, efekty. Masażer wyposażony jest w specjalne, masujące wypustki, ponadto posiada funkcję podgrzewania co dodatkowo wpływa na skuteczność masażu. Masażer wyposażony jest w aż 18 wypustek rotacyjnych. Masażer jest prosty w utrzymaniu czystości, dodatkowo jego wygląd jest bardzo estetyczny. Masażery czy maty masujące oczywiście nie pomogą na wszystkie dolegliwości, choroby nie odejdą jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Z pewnością jednak pozwolą skutecznie rozprawić się ze zmęczeniem, spiętymi mięśniami, zakwasami. Pod warunkiem, że będą stosowane regularnie. Maty masujące jak również masażery są bezpieczne dla naszego zdrowia dlatego też może korzystać z nich kilka razy dziennie w razie potrzeby, silnego bólu bez obaw. Regularność stosowania to klucz do efektywności tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *