Czy wiesz, że wadę słuchu ma co piąty Polak?

Problem z niedosłyszalnością jest niestety przez wielu z nas bardzo często bagatelizowany. Boimy się wizyty u lekarza, podczas której usłyszymy diagnozę, iż nasz słuch nie jest dobry. Zwlekamy przez co nasza wada pogłębia się, a konsekwencje mogą być nieodwracalne. Obecnie co piąty Polak zmaga się z wadą słuchu. To ogromna liczba, ale dzięki nowoczesnym aparatom słuchowym, które również znajdziesz w naszej specjalnej ofercie, możesz nadal zachować komfort słuchu.

Niedosłuch

Ile to razy spędzając czas ze znajomymi udawałeś, że wszystko słyszysz, rozumiesz ich żarty, potakiwałeś, kiedy zadawano Ci pytania oraz grałeś dobrą minę do złej gry? Ile razy wyszedłeś z jakiegoś wydarzenia sfrustrowany bowiem stres, ból głowy i podenerwowanie sytuacją, że nic nie słyszysz, nie pozwalały Ci tam dłużej siedzieć? Wszystko za sprawą niedosłuchu. Niedosłuch jest to bowiem ubytek słuchu, który potrafi sprawić, że nie słyszymy pewnych liter oraz nie rozumiemy wypowiadanych słów przez osoby nawet stojące obok nas. Powodem jego pojawienia się jest najczęściej upływ naszych lat tj. efekt starzenia się, ale nie zawsze. Jeżeli pracujesz w miejscu, gdzie masz styczność z dosyć sporym hałasem bądź lubisz głośną muzykę w słuchawkach również możesz stać się jego ofiarą. Istnieją dwa rodzaje niedosłuchu:
  • odbiorczy, ucho wewnętrzne
  • przewodzeniowy, ucho zewnętrzne

Aparaty słuchowe

Osoby zmagające się z niedosłuchem marzą o tym aby ich słuch na nowo poczuł komfort oraz najwyższą jakość słyszalności. Za sprawą nowoczesnych urządzeń jakimi są aparaty słuchowe, jest to na szczęście możliwe. Zawarte w naszej ofercie aparaty mają jedną misję: poprawić jakość Twojego życia. Zdajemy sobie sprawę jak niedosłuch może mocno odcisnąć piętno na życiu towarzyskim człowieka. To właśnie dlatego nasze aparaty pozwolą Ci nie tylko wyodrębnić dźwięki ludzkiej mowy, ale dodatkowo wyeliminują słyszalność hałasów. Nowoczesne aparaty słuchowe to małe urządzenia, które można nosić albo w uchu zewnętrznym bądź na małżowinie usznej. Każdy aparat dostępny na rynku posiada:
  • mikrofon
  • chip (odbiera dźwięk przesyłany z otoczenia)
  • słuchawkę
Mimo korzystania z aparatów słuchowych, nie należy zapominać, iż to nasz mózg odpowiedzialny jest za odbiór i przetworzenie dźwięku. Aparat jedynie ten dźwięk odbiera, a znajdujący się w nim chip przetwarza go oraz odpowiednio wzmacnia. Nasze urządzenia MEDIVON potrafią dodatkowo wyodrębnić z tych dźwięków tylko to, co najistotniejsze oraz analizować i przetwarzać głoski. Akustyczna ocena otoczenia sprawia, że osoba jeszcze bardziej rozumie mowę osób, z którymi przebywa.

Jaki aparat słuchowy wybrać dla starszej osoby?

Niedosłuch u osób starszych, wynikający z procesu starzenia się to niedosłuch odbiorczy ucha wewnętrznego. Różni on się znacznie niż ten, występujący u osób młodszych. Z racji, iż osoby starsze posiadają większe trudności ze słyszeniem, szczególnie w miejscach publicznych, gdzie występuje spory hałas i gwar, dobranie odpowiedniego aparatu jest bardzo istotne. Aparat słuchowy dla seniora powinien posiadać system regulacji głośności, który pozwoli mu ustalać jej percepcję aby ten czuł się komfortowo. Kolejną sprawą są oczekiwania pacjenta ponieważ to on jest tu najważniejszy. Przy osobach starszych to nie wygląd estetyczny ma znaczenie, a wygoda i komfort, o których należy pamiętać. W naszej ofercie aparatów słuchowych MEDIVON, na pewno znajdą państwo coś odpowiedniego, coś co poprawi jakość słyszenia, ale i nie sprawi trudności z jego obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *