Co to znaczy maska KN95?

maseczki kn95
Duża ilość i różnorodność masek dostępnych w sprzedaży sprawia, że trudno zdecydować się tylko na jeden wariant produktu ochronnego. Podjęcie decyzji na pewno ułatwi zrozumienie, co oznaczają symbole na maseczkach. Ten standard odnosi się do popularnych i łatwo dostępnych masek FFP2. Są to maski z grupy przeciwpyłowych i antysmogowych, określone także symbolem KN95. Ich skuteczność jest wysoka i sięga nawet 94% dla cząsteczek lotnych, których średnica przekracza 0,5 mikrometra (pyły, aerozole, cząsteczki dymu).

Kiedy sięgnąć po maskę KN95?

Maska KN95 powstaje z kilkuwarstwowego materiału, w którym większą część stanowią podkłady filtrujące. Z jednej strony jest to gruba bariera, z drugiej nie na tyle, żeby utrudniała swobodne oddychanie. Należy pamiętać, że wydajność filtracyjna produktu jest określana na 95% – to wystarczające na co dzień, np. w przestrzeni publicznej jako działanie prewencyjne. Jednak nie będzie to maksymalna ochrona dla osób, które mają kontakt z najbardziej zakaźnymi pacjentami.

Wysoka jakość maseczek PPF2 w wersji KN95

Jeżeli kupujesz maseczki KN95 w sprawdzonym źródle, to na pewno okaże się ona produktem w pełni bezpiecznym, wysokogatunkowym, solidnie wykonanym. Potwierdzeniem tego będą certyfikaty – w przypadku maseczek ochronnych są to normy GB2626- 2006, ale też atesty medyczne. Ważny w przypadku produktów przeznaczonych do wielogodzinnego noszenia na twarzy jest także komfort. Najlepiej sprawdzają się maski z gumowymi zausznikami, elastyczne, przylegające do twarzy i jej krzywizn, lecz nie powodujące ucisku, bólu ani dyskomfortu. Pamiętaj o ich prawidłowym zakładaniu, noszeniu oraz ściąganiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *