Pracujesz na siedząco? Uważaj, te problemy mogą Cię szybko dosięgnąć!

Pracujesz na siedząco? Uważaj, te problemy mogą Cię szybko dosięgnąć!

Praca siedząca kojarzy się przede wszystkim ze znużeniem i dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Prawidłowa postawa przy biurku i komputerze to nie mit. Utrzymywanie właściwej pozycji, szczególnie przy wielogodzinnym, codziennym siedzeniu w ten sposób, w znacznym stopniu odciąża kręgosłup i minimalizuje problemy bólowe. To jednak nie wszystkie zagrożenia związane z pracą siedzącą. Jakie jeszcze zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia niesie praca siedząca? 

Praca siedząca obciąża całe ciało!

Siedząca pozycja nie jest naturalna, dlatego wielogodzinne spędzanie w niej czasu stanowi spore obciążenie dla ciała. Najbardziej odczuwa to przede wszystkim kręgosłup, ale również ręce (w szczególności zaś stawy łokciowe i nadgarstki). Wielogodzinne siedzenie nie pozostaje również bez wpływu na kolana i biodra – dla tych części ciała siedzenie również nie jest naturalną pozycją.

Długotrwałe siedzenie, przede wszystkim w jednej pozycji, bez robienia przerw na ruch, utrudnia również krążenie krwi. To z kolei prosta droga do powstawania obrzęków, przede wszystkim wokół kostek, na stopach i podudziach. Stąd już niestety bardzo blisko do pękających żyłek i naczynek, a w konsekwencji: żylaków. 

 

Mata masująca Medivon Cosy AIR PRO

999.00 

 • technologia air pressure – masaż powietrzny
 • technologia spot system
 • masaż shiatsu, masaż 2D/3D
 • masaż wibracyjny i rolujący
 • regulowany masaż szyi Shiatsu
 • funkcja rozgrzewania
 • 3 stopnie szybkości
 • wygodny panel sterowania
 • oddychający materiał
 • redukuje napięcie mięśniowe
 • niweluje stres

W zestawie: zasilacz, instrukcja obsługi

SKU: 5908275917137 Kategorie: , , ,
Czytaj dalej

Najbardziej cierpi kręgosłup

Nie daj się zwieść temu, że Twoja praca jest lekka. Przecież “tylko” piszesz na komputerze, pracujesz przy dokumentacji czy szyjesz na maszynie. Problem polega na tym, że nawet gdy wykonujesz prostą pracę, ale siedzisz, to angażujesz tylko górne partie ciała. Wykonujesz powtarzalne ruchy, najczęściej w nieodpowiedniej pozycji (łokcie wiszące w powietrzu, napięte nadgarstki, nadmiernie pochylona głowa). To niestety przeciąża mięśnie, co skutkuje ich bólem, tkliwością, napięciem, pieczeniem, a nawet skurczami. Wieloletnia praca siedząca może w końcu prowadzić do poważnych zmian, jak zwyrodnienie kręgów. Jak sobie z tym radzić?

 

Jak pomóc ciału przy pracy siedzącej?

Dla tych, którzy spędzają większość dnia w pozycji siedzącej, najważniejszymi elementami profilaktyki schorzeń kręgosłupa są:

 • utrzymywanie prawidłowej postawy ciała – trzeba zadbać przede wszystkim o ergonomiczne miejsce pracy: krzesło i biurko odpowiedniej wysokości i dobre oświetlenie;
 • robienie regularnych przerw na ruch – powinno się wstawać co godzinę, na co najmniej 5 minut, by rozruszać mięśnie i stawy. Idealnie jest rozciągać się w czasie tych przerw;
 • systematyczne masaże – zarówno wykonywane ręcznie, jak i przez urządzenia masujące to zbawienie dla obolałych i napiętych mięśni. Regularne masaże (wystarczy już 15 minut dziennie) pomagają rozluźnić spięte mięśnie, a przy tym relaksują i poprawiają humor. 

Dzięki łączeniu tych trzech elementów przyniesiesz ulgę całemu ciału, a także umysłowi.

W czasie pracy możesz zadbać o swój komfort w jeszcze jeden sposób: korzystając z maty masującej lub masażera stóp. Mata położona na krześle lub fotelu, zapewni bieżące rozluźnianie mięśni, nie dopuszczając do ich nadmiernego obciążenia, a przy tym poprawi krążenie. Podobnie zadziała masażer do stóp, który zmieści się właściwie pod każdym biurkiem. 

 

3 komentarze do artykułu: “Pracujesz na siedząco? Uważaj, te problemy mogą Cię szybko dosięgnąć!

 1. Pola pisze:

  Panie Ryszardzie, nie wiemy jakie Pan ma dolegliwości 🙂 Ze swojej strony powiem, że mata odzwierciedla prawdziwy masaż, w moim przypadku skutecznie rozbija ból w okolicach karku. Widzę też znaczną różnicę w jakości snu, i kondycji mojego ciała.

 2. Bogusława pisze:

  Musze bardzo pochwalić Matę Cosy Air Pro za materiał i jakość wykonania, jestem bardzo wyczulona na takie rzeczy. Materiał nie klei się, jest przyjemny w dotyku. Jeżeli chodzi o samą matę, korzystam z niej razem z mężem od miesiąca, mata całkowicie zaspokaja nasze potrzeby. Wcześniej korzystaliśmy z wizyt u masażystów lecz często były nietrafione, a w dobie tego wirusa, to już w ogóle odpuściliśmy ten temat. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *